roofgarden ، سقف سبز یا همان بام سبز که امروزه در بسیاری از ساختمان ها از فضای بلا استفاده بام ، مکان مناسبی را  برای استقرار ساکنین  فراهم کرده است ، هر یک از ساختمان ها عملکرد های متفاوتی داشته از جمله اداری ، مسکونی ، تفریحی و…  می باشد که طریقه ساخت هریک از آنها  بر مبنای عملکرد یکسان نمی باشد هریک بر  حسب المانهایی که در نظر گرفته شده ساخته می شود .المانهایی که در بام سبز بکار برده می شوند عبارتند از : آبنما ، آلاچیق ، پرگولا ، چتر فضای باز ، فلاور باکس ، دیوار سبز ، کف سازی با متریال  واش بتن ، قلوه سنگ و … . شرکت سورن بام در زمینه معماری سبز فعالیت های بیشماری انجام داده. فعالیت های شرکت عبارتند از : طراحی و اجراء روف گاردن ، محوطه سازی ، محوطه باغ ، محوطه باغچه ، ویلا و…

roofgarden ، سقف سبز

roofgarden ، سقف سبز

roofgarden ، سقف سبز

roofgarden ، سقف سبز

انواع  roofgarden ، سقف سبز ، بام سبز :

گسترده :

بام های سبز گسترده راه حل مناسبی برای کمک به محیط زیست می باشد ،به همین دلیل طراحی و اجرای  بام سبز را در اماکن مسکونی و آپارتمان های بزرگ  بسیار رو به افزایش می باشد  .

فشرده :

بام های سبز فشرده به بام هایی اطلاق می شود که در هر ساختمان به عنوان پشت بام شناخته شده اند .

نیمه فشرده :

بام های سبز نیمه فشرده به بام هایی اطلاق می شوند که علی رغم کمک به محیط زیست ایجاد فضایی سبز را برای ساکنین ساختمان ایجاد کند ، بام های سبز نیمه فشرده ترکیبی از بام سبز گسترده و فشرده می باشد .

ویژگی هایroofgarden ، سقف سبز :

بام های سبز موجب کاهش دمای شهری می شود . ایجاد فضای سبز بر روی بام چشم انداز فضای شهری را  زیبا می کند . ایجاد فضای سبز بر روی بام علاوه بر زیبا سازی فضای شهری موجب کاهش استرس می شود . بیماری آسم را کاهش می دهد .

برای مشاوره رایگان ، بازدید از محل پروژه و اجرای تخصصی با ما تماس بگیرید .