توضیحات

محوطه سازی-باغ یکی از مهم ترین اصول است که باید در نظر اجرا شود ؛ چرا که همانطور در پارک ها و زمین های زراعی این اصل حائز اهمیت است در باغ ها نیز محوطه سازی باید به طور اصولی اجرا شود .

ما در ادامه این مقاله محوطه سازی-باغ  را به طور کامل برسی می کنیم و هم چنین مطالب زیر را به طور کامل توضیح خواهیم داد . لطفا تا پایان این مقاله با ما همراه باشید .

  • تفاوت  محوطه سازی باغ در چیست ؟
  • محوطه سازی چیست و به چه منظور انجام می شود ؟
  • ویژگی های محوطه سازی ؟
  • کلام پایانی و جمع بندی ؟

تفاوت محوطه سازی-باغ در چیست ؟

باغ محیطی پر از درخت و گیاه می باشد که با توجه به شرایط آب و خاک این درختان کاشته می شوند . باغ اصولا دارای مساحت زیادی می باشد ( نسبت به باغچه ) و محوطه

سازی نیز در باغچه از اهمیت بیشتری نسبت به باغ برخوردار است .شما اگر به کلمه باغچه دقت کنید متوجه می شوید که باغچه به طور کلی باغی است که کوچک شده و

امروزه باغچه ها طرفداران زیادی دارند . البته در باغ ها نیز محوطه سازی انجام می شود ولی به طور نسبی نصب استخر ، آبنما ، آلاچیق و… در باغچه بیشتر دیده می شود

.نتیجه گیری : پس باغ از باغچه مساحت بیشتری داشته و عملیات محوطه سازی بیشتر در باغچه ها انجام می شوند .

محوطه سازی چیست و به چه منظور انجام می شود ؟

به طور کلی به عملیاتی که باعث زیبا سازی محیط مد نظر می شود محوطه سازی یا لند اسکیپ گفته می شود .

این عملیات با استفاده از المانی نظیر آلاچیق ، استخر ، گل و گیاه ، آبنما و… صورت می گیرد این عمل در مجموعه ما توسط متخصصین و مهندسین اجرا می شود .

با افزایش زندگی شهری امروزه محوطه سازی از اهمیت بیشتری برخوردار است . نه تنها اجرای محوطه سازی باغ یا لند اسکیپ باعث زیبایی شده و افراد احساس بهتری در آن دارند بلکه باعث افزایش ارزش ملک می شود.

یکی دیگر از موارد مهم در اجرای لنداسکیپ توجه به نور پردازی می باشد زیرا عدم وجود نور پردازی مناسب باعث می شود که در شب نتوانید از فضای زیبایی که ساخته اید بهره ببرید .

یکی دیگر از ملزوماتی که باید به آن توجه کرد استفاده از متریال با کیفیت است و دلیل آن نیز به وضوح مشخص است زیرا متریال با کیفیت دوام و هم چنین زیبایی بیشتری دارند.

یکی از مزیت های با ارزش لند اسکیپ امکان عملی کردن ایده افراد نسبت به محل زندگی می باشد .

نتیجه گیری : پس لند اسکیپ نه تنها باعث زیبایی می شود بلکه توجیه مالی داشته و از هر جهتی که به آن بنگریم متوجه می شویم که اجرای آن صحیح و منطقی می باشد ، به دلیل زیاد شدن زندگی شهر و عدم فضای سبز امروزه یکی از راه هایی است که می توان کمبود آن را کمتر احساس کرد همین محوطه سازی است .

ویژگی های محوطه سازی-باغ

ما در بالا به طور کامل اجرای محوطه سازی را توضیح دادیم . به طور کلی لند اسکیپ دارای سه ویژگی بارز می باشد که عبارت است از :

زیبا سازی محیط ، افزایش ارزش ملک ، وجود فضایی برای خلوت کردن و احساس آرامش  همانطور که در بالا گفته شد از هر جهتی بخواهیم به اجرای لند اسکیپ نگاه کنیم

متوجه می شویم که اجرای آن نه تنها بدون باگ بوده بلکه دارای مزیت های زیادی است که این مزیت ها بسیار مورد توجه می باشند .

برای اجرای محوطه سازی از المان های مختلفی استفاده می شود و استفاده از این المان ها بستگی زیادی به مکان اجرای آنها دارد که المان های محوطه سازی شامل :

  •  توجه به دسترسی ها
  • ایجاد کف سازی
  •  ایجاد فضای سبز
  •  ایجاد استخر ، آبشار صخره ای ، نهر و برکه ، آتشدان
  •  به کار بردن مبلمان های فضا سازی
  •  اهمیت نورپردازی

کلام پایانی و جمع بندی 

به طور کلی به عملیاتی که باعث زیبا سازی محیط مد نظر می شود محوطه سازی یا لند اسکیپ گفته می شود .

این عملیات با استفاده از المانی نظیر آلاچیق ، استخر ، گل و گیاه ، آبنما و… صورت می گیرد این عمل در مجموعه ما توسط متخصصین و مهندسین اجرا می شود.

ما در بالا به طور کامل اجرای محوطه سازی را توضیح دادیم . به طور کلی لند اسکیپ دارای سه ویژگی بارز می باشد که عبارت است از : زیبا سازی محیط ، افزایش ارزش ملک ،

وجود فضایی برای خلوت کردن و احساس آرامش

المان های محوطه سازی