توضیحات

دیوار سبز صنایع غذایی کوروش پوسته سبز رنگی است که همراه با پوشش گیاهی هم به صورت دیوار سبز مصنوعی و هم به صورت طبیعی به کار برده می شود .این نوع دیوارها به طور مستقیم با گیاهان طبیعی در ارتباط هستند به این گونه که گیاهان زنده مستقیم با مصالح  طراحی به دیوار متصل می شوند و ریشه های گیاهان درون باکس هایی که درون دیوار سبز تعبیه شده به رشد و نمو خود ادامه می دهند.در این گونه دیوارهای سبز به دلیل ارتباط مستقیم گیاهان زنده و المان های طراحی جلوه چشمنوازی به دیوار داده که باعث می شود مخاطبان حس حضور در جنگل های سرسبز شمالی را داشته باشند. دیوار سبز صنایع غذایی کوروش یکی از پروژه های اجرا شده شرکت سورن بام می باشد که پوشش گیاهان دیوار سبز صنایع غذایی کوروش شامل : شفلرا ، آگلونما  ، ژنویا ، پتوس ، پتوس ارتشی  و سیسوس تشکیل شده است .در طراحی و ساخت دیوار سبز طبیعی روح وجان تازه به فضا می دهد و باعث می شود حس حضور در طبیعت داشته باشید و از بودن در کنار دیوارسبز لذت ببرید.طراحی و اجرای دیوار سبز صنایع غذایی کوروش مطابق با سلیقه و نظر کارفرما اجرا شده و گیاهانی که در آن کاشته شده اند متناسب با شرایط محیطی آنجا می باشد .

دیوار سبز صنایع غذایی کوروش

دیوار سبز صنایع غذایی کوروش

ابعاد دیوار سبز صنایع غذایی کوروش

ابعاد این دیوار سبز 6*3 مجموعا 18 متر مربع می باشد ، که در اتاق کنفرانس این مجموعه قرار گرفته است .

سوالات متداول دیوار سبز

  1. مزایای دیوار سبز صنایع غذایی کوروش چیست ؟
  2. نحوه ساخت دیوار سبز صنایع غذایی کوروش چگونه است ؟

1. مزایای دیوار سبز صنایع غذایی کوروش چیست ؟

یکی از مزیت های دیوار سبز در اتاق های کنفرانس ایجاد اکسیژن و گرفتن co2 هوا توسط گیاهان است و افراد داخل اتاق کنفرانس می توانند با آرامش بیشتری به بحث و گفت و گو بپردازند ، دومین مزیت این دیوارهای سبز در اتاق کنفرانس عایق صدا بودن آن ها است که مانع از ورود و خروج صدا به داخل می شود ، سومین مزیت دیوار سبز زیبایی آن است و  جنبه ی تزیینی نیز دارند و حکم یک تابلوی زیبا را برای ما دارد حتی می توان لوگوی شرکت رادر هر حیطه کاری درون آن اجرا کرد ، این دیوارها باعث افزایش روحیه کارکنان و بهبود سلامتی آنها می شود .

با گسترش ساخت دیوارسبز در بین مردم وبخصوص در مکان های شخصی مانند خانه ها،باغ ها،آپارتمان ها و همچنین در مکان های عمومی سرپوشیده مانند شهربازی ها ،هتل ها ،رستوران ها ،مراکز خرید و… برای بالابردن آرامش و نشاط در افراد و افزایش حس سلامت ذهنی افراد چه در محل کار و چه در منزل کمک می کند ،بدین ترتیب به افراد معجونی از انرژی وحس مثبت را القا می کند . این فرایند به صورتی عمل می کند که به مرور زمان تاثیر روانی بسیار عالی بر افراد می گذارد و با تاثیر بسزای بصری و سمعی که نه تنها باعث رفع خستگی و نشاط می شود ،بلکه باعث کاهش اضطراب و استرس وخستگی ناشی از فعالیت روزانه می شود.

دیوار سبز صنایع غذایی کوروش

دیوار سبز صنایع غذایی کوروش

دیوار سبز صنایع غذایی کوروش

دیوار سبز صنایع غذایی کوروش

2. نحوه ساخت دیوار سبز صنایع غذایی کوروش چگونه است ؟

استراکچر این دیوار سبز از پنل های فلزی ساخته شده است ، فلاورباکس های آن از جنس پلی پروپیلن ( pp ) ، خاک مخصوص که شامل ، ورمی کمپوست ، خاک برگ ، پوکه ، پوشال ، پرلیت و… می باشد و سیستم آبیاری آن به صورت هوشمند است که در زمان های خاص برنامه ریزی شده تا در تایم های معین آبیاری صورت گیرد . در بالای این دیوار 6چراغ به صورت ریلی جهت تابیدن به گیاه جهت رشد گیاه قرار داده شده زیرا گیاه بدون نور ضعیف شده ، رنگ خود را از دست می دهد و رشدش متوقف می گردد ، علاوه بر آن این نورپردازی زیبایی این دیوار را دوچندان کرده است .

دیوار سبز صنایع غذایی کوروش

دیوار سبز صنایع غذایی کوروش

نحوه آبیاری دیوار سبز صنایع غذایی کوروش

مرحله اول آبیاری دیوار سبز صنایع غذایی کوروش: دراین مرحله باید به فکر حفاظت از دیوارو کف در برابر رطوبت باشید. نرده های عمودی که از کف شروع می شود و تا امتداد دیوار ادامه پیدا می کند فضای مناسبی را برای گردش هوا بین گیاهان به وجود می آورد. این نرده هارا می توان به صورت شبکه ای و به طور منظم و نامنظم بر روی دیوار نصب می شوند که به عنوان یک پنل در زیر کار اجرا می شود.

مرحله دوم آبیاری دیوار سبز صنایع غذایی کوروش: باتوجه به نیاز مبرم این نوع دیوارها به آبرسانی متداول و مناسب باید از منبع ذخیره در کنار سیستم آبیاری خودکار دیوار سبز استفاده نمایید.سیستم آبرسانی دیوار سبز باید حتما بدون نقص انجام شود و به طور دائمی در حال بررسی باشد تا اشکالی در عملکرد آن به وجود نیاید. در دیوارهای سبز هوشمند ،سیستم آبیاری نیز هوشمند می باشد و این سیستم ها به حسگرهای مخصوص وبه طور کامل خودکار مجهز می باشد که عملیات آبیاری دیوار سبز را انجام می دهد.

مرحله سوم آبیاری دیوار سبز صنایع غذایی کوروش:برای نصب نگهدارنده ی گیاهان باید دقت داشت که متناسب با نوع گیاه باشد.دراین مرحله نصب نگهدارنده های گیاهان که به صورت گلدانی یا اسفنجی می باشد باید نور وهوای کافی نسبت به نیاز گیاه تامین شود. بهتر است قبل از اقدام به هرکاری نوع گیاه موردنظر خود را برای گرین وال انتخاب کنید و سپس نصب نگهدارنده بر روی دیوار را شروع نمایید.

مرحله چهارم آبیاری دیوار سبز صنایع غذایی کوروش:این مرحله برای دیوارهای سبزی می باشد که می خواهند سیستم آبیاری خودکار را اجرا کنند.در این مرحله باید با استفاده از حسگرهای مخصوص آبیاری که در برابر خشکی فعال می شوند،عملیات آبرسانی به گیاهان به بهترین نحو انجام شود. همان طور که در مرحله دوم گفته شد هدف از آبیاری،رساندن آب به گیاهان می باشد ،در این مرحله هدف از توزیع آب ، تغذیه ریشه گیاهان و آبرسانی دقیق و رساندن مواد مغذی به ریشه گیاهان است.

مرحله پنجم آبیاری دیوار سبز صنایع غذایی کوروش:در این مرحله باید تمام مراحل اجرای دیوار سبز اعم از عایق کاری وآبیاری ونگهدارنده های دیوار و سیستم آبیاری وتغذیه گیاهان چک شود.بررسی و چک نمودن تمامی سیستم های دیوار سبز باید با دقت انجام گیرد.عدم نشتی لوله ها و درستی عملیات آبرسانی از نکاتی می باشد که در این مرحله باید به آن دقت نمود.اگر کوچک ترین ایرادی در این سیستم وجود داشته باشد گیاهان دیوار سبزتان به درستی رشد نخواهند کردو فضای موردنظر شما چهره زیبایی پیدا نخواهد کرد.

مرحله ششم آبیاری دیوار سبز صنایع غذایی کوروش:دراین مرحله باید گیاهان مورد نظر خود را نصب نمایید.باتوجه به گیاهان نصب شده باید نوع آبیاری و تهویه دیوار سبزو مقدار نور مورد نیاز گیاهان و مواد مغذی گیاهان و غیره ر در نظر بگیرید و انتخاب کنید. انواع سرخس ها و پتوس های رونده و کاکتوس ها مناسب دیوار سبز منازل می باشد و پیچک ها بیشتر برای دیوارسبز مکان های عمومی استفاده می شوند. بهتر است برای  نمونه آزمایشی ابتدا مقدار کمی از گیاه مورد نیازتان را بر روی دیوار سبزتان نصب کنید تا هم اجرای آن را روی دیوارتان مشاهده کنید و هم شرایط ماندگاری آن را روی دیوار تست کنید .از طرفی آبیاری  درست ، کودهی مناسب ، تامین نور کافی، ازجمله امکاناتی است که باید برای نگهداری دیوار سبز درنظر گرفت.