0 تا 100طراحی محوطه سازی

0 تا 100طراحی محوطه سازی ، طراحی محوطه به دو صورت انجام می شود. یکی طراحی به صورت باغات میوه و سبزی کاری است و دیگری طراحی محوطه تزئیناتی منازل و ویلاها و … است.

در طراحی باغ میوه و سبزیجات حتما باید اصول باغبانی و سبزی کاری مطابق قوانین باغبانی و کشاورزی در نظر گرفته و اجرا شود ولی در طراحی محوطه تزئیناتی منازل و ویلاها و …، مجموعه ای از تمامی خواسته ها و نیازها و قوانین مربوط به 0 تا 100طراحی محوطه سازی می باشد .

مورد توجه است که برای رسیدن به آنها در نظر گرفتن و رعایت کردن موارد زیر بسیار حائز اهمیت است:

  • برای طراحی منازل مسکونی، لازم است نقشه یا کروکی محل که شامل شکل و مشخصات محدوده و ترکیب محیطی زمین است، تهیه شود.
  • لازم به ذکر است که خطوط خارجی ساختمان هائی که در محل ساخته شده یا در آینده احداث خواهند شد، بصورت کاملا دقیق تعیین و مشخص شود.
  • باید محل درب های ورودی و خروجی ساختمان به داخل محوطه باغ، درب ورودی و خروجی محوطه به خیابان، چگونگی خطوط ارتباطی ساختمان و درب خروجی بر حسب محور اصلی زمین، تعیین می گردد.
  • تعیین خطوط ارتباطی و تقسیمات، به منظور ایجاد نکات مورد نظر از جمله زمین بازی کودکان، استخر، آبنما، خیابان های اصلی و فرعی، چگونگی ارتباط آن ها تراس، پله ها، دیواره ها، گاراژ، آلاچیق و سایر قسمت های مورد ایجاب و نیاز بر حسب اندازه و موقعیت زمین ضروری است.
  • پس از مشخص کردن نکات فوق الذکر، نقشه که در نهایت به دست می آید، روی کاغذ میلی متری با هر مقیاسی که بتواند گویا باشد و استفاده از آن توانایی اجرا داشته باشد ترسیم می گردد تا به مرحله اجرا برسد.

عناصری که می توان در محوطه سازی بکار برد از جمله :

آلاچیق

آبنما

فضای سبز

کف سازی

پرگولا

فلاورباکس

مبلمان فضای باز

باربیکیو و … می باشند .