سورن بام |طراحی و اجرای دیوار سبز

طراحی و اجرای دیوار سبز پروژه امیدیان در سال 1392 شروع به اجراشد طراحی و اجرای دیوار سبز آن به متراژ 40 متر در سه دیوار مجزا اجراشد که شاسی کشی آن آهنی که کاملا محکم و همچنین راحت برای جابجایی است .

و فلاکس های آن دارای گارانتی می باشد خاک مصرف شده آن مخصوص می باشد که دارای املاح فراوان می باشد که باعث می شود گیاه به راحتی روشد کند . سیستم آبیاری کاملا هوشمند و در ساعت های مختلف آبیاری می شود و گیاهان آن به صورت رونده می باشد که یک منظره کاملا زیبا را خلاق کرده است از فواید دیوار سبز می توان به نکات زیر اشاره کرد.

  • اکس های دیوار سبز سورن بام  مخصوص دیوار سبز با تکنولوژی رایج در کانادا با مقاومت کامل در برابر شرایط محیطی برای رشد گیاه .. این باکس ها شامل:
  • جنس بسیار مقاوم و تضمینی در برابر باد و سرما و گرما
  • دارای لایه های مخصوص ژئو تکستایل برای حفظ رطوبت نسبی و جلوگیری از ریزش خاک و تصفیه آب خروجی
  • دارای حجم مناسب برای مقدار خاک کافی برای رشد گیاه در شرایط مناسب
  • خاک مخصوص سبک حاوی ۴ نوع ماده آلی برای تغذیه گیاه در ماه های اول که حیاتی می باشد
  • آبیاری تماما اتوماتیک قطره ای تعبیه شده در پشت باکس ها برای کاهش بسیار زیاد مصرف آب

طراحی و اجرای دیوار سبز سورن بام راه حل پایدار برای تبدیل دیوار های جاذب حرارت و اغلب کسل کننده و بی روح به دیوار های زنده و جذاب .

دیوار سبز از ساختمان در برابر اثرات مخرب خورشید و تشعشعات ماورا بنفش محافظت می کند و عایق در برابر صدا و دمای هوای محیط می باشد.

به عنوان یک دیوار مستقل و یا بخشی از یک ساختمان است که بخشی از آن و یا به طور کامل با پوشش گیاهی خاصی مزین شده است. امروزهمفهوم دیوار سبز و همچنین کاربرد آن با استفاده از تکنولوژی مدرن هیدروپونیک گسترش یافته است. پوشش گیاهی جهت نمای سبز این دیوارها، همیشه بر روی بدنه خارجی دیوار قرار می‌گیرد.

دیوار سبز مجموعه ای از جعبعه های ۳۰×۳۰ می باشد که در صورت آسیب می توان جعبه مربوطه را برداشت وگیاهان را به راحتی تعویض نمود و به هیچ وجه نیازی به برداشت کل سیستم نمی باشد..

این جعبه ها به شکل مکعب مستطیل و به ابعاد ۱۰×۳۰×۳۰ سانتی متر و از جنس پلی کربنات- پلی پروپلین می باشند که در قسمت فوقانی آن شیار تعبیعه شده که لوله های آب در داخل آن قرار می گیرند و آبیاری از این طریق انجام می پذیرد.همچنین در قسمت پشت هر جعبه دو قلاب است که جعبه ها توسط آنها روی میله های فریم نگه دارنده قرار می گیرند.