بام سبز مهسا سورن بام

پروژه بام سبز مهسا سورن بام

آنچه در این مقاله میخوانیم

پروژه بام سبز مهسا توسط شرکت سورن  بام اجرا شد .در بام سبز این برج  آبنما ، جکوزی ، پرگولا ، نور پردازی فضای سبز طراحی و اجرا گردید . بام سبز با عناوینی چون باغ بام, بام های زنده و یا زیست بام شناخته می شوند. یک بام سبز, بامی است که مقدار یا تمامی آن با پوشش های گیاهی و خاک یا با محیط کشت گیاه رونده پوشاننده می شود .

اجزای پروژه بام سبز مهسا سورن بام:

فارغ از همه دسته بندی های تجاری و آنچه که در کاتالوگ شرکت های مختلف وجود دارد اجزا باغ بام را به 5 دسته کلی می توان تقسیم بندی کرد:

  • پوشش گیاهی
  • خاک مخصوص بام سبز مهسا سورن بام
  • لایه زه کشی
  • لایه محافظتی در بام سبز
  • ساختار سقف
  • پوشش گیاهی پروژه بام سبز مهسا سورن بام:

انتخاب نوع پوشش گیاهی بسته به آب و هوا , طراحی سازه ای و هزینه نگهداری و تصورات طراح بام سبز با محدودیت هایی مواجه است . از آنجایی که بام های سبز تا حد ممکن  سبک طراحی می شوند اغلب شامل پوششی هستند که می تواند در عمق کمی از خاک و با مراقبت و نگهداری کم یا بدون نگهداری رشد کنند .

تعریف بام سبز ، اجرای بام سبز

تعریف بام سبز ، اجرای بام سبز

خاک مخصوص :

  • باید از محیط کشتی استفاده کرد که حتی الامکان سبک باشد
  • بر اساس مقررات ملی ساختمان مهندسان محاسب موظف هستند در هر مترمربع از بام ساختمان وزنی 150 کیلوگرمی را پیش بینی کنند در حالی که بام های سبز حداکثر باری حدود 80 کیلو کیلوگرم در هر متر مربع در حالت مرطوب ایجاد می کنند که این رقم نگرانی ها را از بین می برد .
  • یک مخلوط معمولی مناسب مرکب از 3/1ماسه3/1سنگهای متخلخل و 3/1گیاه خاک مصنوعی (ترکیبی از چوب پوسیده و کود نباتی) است .

لایه زهکش :

شامل 35 تا 50 پلی اتیلن(مواد بازیافتی دردسترس)یا پلی استرن می باشد . لایه زهکش بین محیط کاشت و لایه محافظت قرار می گیرد تا آب بتواند به هر جای بام سبز به سیستم زهکش ساختمان جریان یابد..

زهکش

زهکش

لایه محافظت :

این لایه بیشتر شامل لایه هایی است که یا بام را از نشت کردن و نفوذ آب حفاظت می کنند یا از سیستم عایق کاری محافظت می نمایند .

ساختار سقف(roof construction):

بام را از نشت کردن و چکه کردن محافظت می کند. غشا هم به شکل یک لایه یکپارچه ضد آب و هم به شکل شیت های به هم پیوسته استفاده می شود .

آشنایی با لایه های روف گاردن

آشنایی با لایه های روف گاردن

موادی که در ساخت باغ بام ,بام سبز یا روف گاردن استفاده می شود دارای عمر بسیار طولانی هستند که این خصوصیت آنها باعث می شود نیازی به تعویض دوره ایی نداشته باشند . ماندگاری آن ها بین 30 تا 50 سال است . سیستم هایی که برای ساخت بام سبز یا باغ بام (roof garden) طراحی شده اند سبک وزن نیازمند رسیدگی کمتر و بادوام تر هستند .

روف گاردن

روف گاردن

برای مشاوره رایگان ،بازدید از محل پروژه و اجرای تخصصی با ما تماس بگیرید .

پروژه بام سبز سورن بام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button