آبنما

آلاچیق

نور پردازی

دیوار سبز

بام سبز

شما اینجا هستید : خانه -> -> گابیون چیست ؟

گابیون چیست ؟

گابیون چیست ؟

گابیون چیست ؟ گابیون ها قفس های فلزی مشبک ساخته شده اند ،که داخل آن را می توان با سنگ های قلوه ای و رودخانه ای ، تکه چوب های تزیینی و… پر کرد ، دیواره های گابیون از سیم فولادی گالوانیزه تعبیه شده و مقاوم در برابر شرایط اقلیم منطقه و آب و هوایی هستند .
از گابیون ها می توان در محوطه سازی و فضای سبز استفاده کرد ، گابیون ها توری هایی هستند که در ابعاد و اشکال مختلف قابل ساخت می باشند داخل گابیون ها را می توانیم با سنگ های قلوه ای رنگی و رودخانه ای پر کرد و زیبایی به محیط اطراف بدهیم .
مزایای گابیون ، زیبایی ، می تواند به عنوان یک دیوار حائل به عمل بیاید
شکل ظاهری گابیون ها :
گابیون ها در اشکال و اندازه های مختلف ساخته می شوند و برای جذابیت بیشتر آن می توانیم از قلوه سنگ های سفید و رنگی استفاده نماییم . ابعاد سنگ ها بستگی به ابعاد فنس ها دارند ،زیرا ابعاد فنس ها اگر بزرگ باشد نمی توانیم از سنگ ها در ابعاد کوچک استفاده نماییم ، زیرا سنگ ها از بین فنس ها به بیرون ریخته می شوند و یا اگر ابعاد سنگ ها بزرگتر از فنس ها باشند در نمای آن تاثیر گذار است . برای جلوه بخشیدن گابیون ها می توانیم آنها را با گیاهان ، دیوار های شیشه ای و… یا با دیگر المان های فضای سبز مانند دیوار سبز ، آبنما تلفیق کنیم تا زیبایی آن دو چندان شود و همچنین با قرار دادن نورپردازی مخصوص و مناسب می توانیم جلوه آن را در شب افزایش یابد .


مجموعه های دیگر

Leave a Reply

نوشته‌های تازه

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت