چگونگی اجرای اصولی بام سبز

چگونگی اجرای اصولی بام سبز و مزایا و معایب بام سبز را در متن زیر دنبال خواهیم کرد:

  • ایجاد دسترسی به فضای سبز در فضاهای خصوصی مانند، فضای خانه و یا محل کار.
  • حمایت از تولید مواد غذایی شهری
  • ارتقاء تنوع فردی، اجتماعی و فرهنگی
  • بهبود کیفیت هوا و کاهش انتشار کربن دی اکسید
  • تاخیر در جریان آب باران
  • افزایش زیستگاه برای پرندگان
  • ساختمان های عایق بندی شده
  • ارزش ساختمان ها را برای صاحبان و مستاجران به طور یکسان افزایش می دهد.
  • ایجاد فرصت شغلی در زمینه های تحقیق، طراحی، ساخت و ساز، بهداشت و تولید مواد غذایی

 

طراحی فضای سبز روف گاردن

طراحی فضای سبز روف گاردن

-چه نوع سقفی مناسب بام سبز است؟

چگونگی اجرای اصولی بام سبز  از لحاظ تئوری هر سقفی می تواند بام سبز شود . حتی سقف های شیب دار یا منحنی دار نیز می توانند بام سبز شوند.

جدیداً در سوئیس قانونی تصویب شده که در آن؛ ساختمان های جدید باید برای انتقال فضای سبز تحت پوشش ساختمان به سقف خود طراحی شوند حتی ساختمان های قدیمی. ساختمان های تاریخی باید 20% از سقف های خود را بام سبز کنند.

این عمل باعث افزایش تقاضا برای تحقیق و طراحی موادی که به زودی در بازار {آمریکای شمالی } موجود خواهد بود. سیستم تخلیه بام با شن و ماسه، خاک و یا پوشش گیاهی پوشیده می شود.

آب مجبور است به مدت زمان طولانی روی سقف بنشیند و به سقف اجازه دهد که غشا را از بین ببرد، یا راه خود را از طریق درزها بسازد. برخی از سیستم های ضد آب طراحی شده اند برای نگه داشتن آب از دیگر مناطق بام سبز.اطمینان حاصل  کنید که تخلیه بام به خوبی انجام شود.

چگونگی اجرای اصولی بام سبز

-تخلیه آب و مواد در بام سبز

برای انجام هر چه بهتر عمل تخلیه بهتر است، گیاهان خود را با یک لایه پارچه فیلتر و یا شن و ماسه پوشش دهید تا از تخلیه خاک با آب جلوگیری کنید.اغلب یک مایع پارچه فیلتر با مایع زه کشی روی کل سقف گذاشته می شود.

سدیم اگر با گیاهان و یا با برخی از غشا های سقف تماس بگیرد باعث شکستگی غشای احتمالی می شود.اگر پس از تحقیقات، متوجه شوید غشای موجود شما با این مواد شیمیایی آلی سازگار نیست.

ظروف و گیاهانتان را می توانید با غشای پیوسته یا روی سینی های سر زیر قرار دهید.کمپرسور ها نباید هرگز مستقیماً بر روی غشا به کار گرفته شوند.

یک نشت باید پس از آن که باغ در حال حاضر در محل قرار گرفته، قابل دسترسی باشد.گیاهان متحرک، راهرو های مدولار، درمان پوشش و تخت های کاشت مجتمع شده می تواند مشکل نشت آب را حل کند.

 

کاربرد روف گاردن

کاربرد روف گاردن

 تاسیسات ضروری بام سبز

انواع خروجی های مجاز و تعداد خروجی های مورد نیاز.فاصله های بین خروجی ها.

اندازه خروجی ها و مناطق تعریف شده به عنوان ، دسترسی خروجی.جداسازی آتش بین خروجی ها و بقیه قسمت های کف

الزامات احتمالی برای آلارم آتش سوزی، چراغ خروجی، روشنایی اضطراری  ایده آل، رواناب می تواند به یک مخزن زیرسطحی هدایت شود تا آب به گیاهان بر اساس نیازشان برسد.

برای مشاوره رایگان، بازدید از محل پروژه و اجرای تخصصی با ما تماس بگیرید .