آبنما

آلاچیق

نور پردازی

دیوار سبز

بام سبز

شما اینجا هستید : خانه -> چمن, دیوار سبز مصنوعی -> مزایای چمن مصنوعی

مزایای چمن مصنوعی

 

از سال ۲۰۰۵ فدراسیون فوتبال اروپا و فدراسیون بین المللی فوتبال FIFA استفاده از جدیدترین نسل چمن مصنوعی را مجاز نموده است و وارد زمین فوتبال شده است.

زمین های چمن طبیعی عمر مفیدی برابر ۶۰۰ ساعت دارند، در صورتی که چمن های مصنوعی هیچ محدودیتی ندارند.

چمن های خواب کوتاه قابل استفاده در زمین های ورزش هاکی، تنیس، بیس بال، گلف و…….

چمن های خواب بلند، جهت زمین های فوتبال در انواع منوفلایمنت، سوپر منوفلایمنت و اکستریم همراه با مواد پر کننده گرانول و سیلیس استفاده می شود.

مزایای چمن مصنوعی

نگهداری کمتر

لیفت بالا و فرسایش پایین

قابلیت بازی در تمامی فصول پس از باران گل نمی شود

عدم نیاز به آبیاری

عدم نیاز به خاک و هرس

مقاومت در برابر اشعه فرابنفش

چمن غیر طبیعی تزیینی مناسب جهت حاشیه اتوبان ها، میادین، پارک ها، مهد های کودک، زمین های بازی، بالکن ها و روف گاردن می باشد.

جهت محافظت از چمن مصنوعی به خصوص در زمین های ورزشی میتوان ازژئوتکستایل به جای وزنه بتنی استفاده کرد و وزن خاک اطراف و روی کانال را بر سطح مقطع لوله اعمال نمود و بدین گونه به وزن کافی جهت مقابله با نیروی شناوری دست یافت. مزایای مد نظر که ژئوتکستایل بر چمن غیرطبیعی دارد عبارتند از:

محافظ بکینگ چمن مصنوعی

به عنوان لایه شوک پد

محافظ لایه آب بند

استفاده به عنوان لایه جدا ساز و زهکش

از خصوصیات دیگر چمن های ورزشی قدرت ترمیم و قدرت پاخوری آنهاست. گونه هایی که بیشتربدین منظور استفاده می شوند:  Zoysia sp, Cynodon dactylon  Poa pratensis و  Lolium perenne  می باشند. در اثر بازی گاهی بخش کوچکی از زمین ورزشی خسارت می بیند که به وسیله Plug ها یا Sod ها ترمیم می شوند. البته این گونه چمن که معرفی شده چمن طبیعی می باشد و در جهت ترمیم چمن مصنوعی می توان بخشی از آن را تعویض کرد.


مجموعه های دیگر

نوشته‌های تازه

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت