آبنما

آلاچیق

نور پردازی

دیوار سبز

بام سبز

شما اینجا هستید : خانه -> دیوار سبز -> پنل های دیوار سبز

پنل های دیوار سبز

پنل های دیوار سبز ،پنل های توری ، توری هایی هستند، که از فلز(مش) ساخته می شوند و اندازه هر پنل به صورت استاندارد می باشد ، در پنل ها نصب گلدان با تراکم بالا و متوسط اجرا می شود .محاسبه فاصله توریها صرفا جهت نصب قلاب های پشت گلدان طراحی شده تا کاملا در جای خود فیکس و محکم شوند.در هر متر مربع حدودا ۱۶ گلدان با تراکم متوسط و ۲۴ گلدان با تراکم فشرده قرار می گیرد و هر چه تراکم کاشت در فضا بیشتر باشد نمای زیباتری به دیوار سبز خواهد داد. گلدان های دیوار سبز پس از نصب این قابلیت را دارند که بدون هیچ مشکلی با گلدان های دیگر جابجا شوند ، بنابراین می توان دیوار سبز را به دلخواه تغییر داد و یا محل آنها را در فصول مختلف جابجا کرد .

 

پنل های دیوار سبز و ویژگی پنل ها :

نصب بر روی دیوار و یا مستقل از دیوار، نصب آسان بدون ایجاد خرابی و آلودگی بر روی سطح می باشد.

این گلدان های دیواری مخصوص دیوار های سبز طراحی شده اند .

نصب گلدانها به تنهایی بر روی دیوار امکان پذیر نمی باشد و با استفاده از لوازم و تجهیزات دیگر قابل اجرا هستند .

وسایل مرتبط با پنل های دیوار سبز یا گلدان دیوار سبز :

قلاب های نگهدارنده : در ساخت این گلدان ۶ عدد قلاب در پشت آن به کار رفته که دو قلاب در بالا ، دو قلاب در وسط و دو قلاب در پایین آن تعبیه شده ،که باعث می شود تا ضریب ایمنی گلدان در ارتفاع بالا رود و توسط این شش قلاب به راحتی بر روی پنل فلزی سوار شود که امکان سقوط آنها را به صفر می رساند.

فیلتر: 

فیلتر در بالای گلدان نصب می شود و کاربرد آن تقسیم آب ورودی به صورت یکنواخت به داخل گلدان می باشد  .

صافی:

این قطعه که در کف گلدان نصب می شود ، وظیفه زه کشی را بر عهده دارد .  این صافی به گونه ای طراحی شده که مقداری آب درون خود ذخیره می کند تا خاک گلدان از آن تغذیه کند ،از دیگر کاربرد های صافی گلدان ، ممانعت از ریزش خاک در زمان آبیاری به گلدان های زیرین می باشد .

جنس پنل ها :

فلزی و از فولاد ساخته شده که بسیار مستحکم و مقاوم می باشد .

پنل ها بر روی دیوار به وسیله پیچ و رو پلاک نصب شده و سپس گلدان ها روی آن سوار می شوند .

ابعاد پنل ها :

پنل ها بستگی به فضایی دارند که کارفرما در اختیار ما می گذارد و بر اساس آن در همان ابعاد ساخته می شوند ، در هر یک متر مربع پنل ها با ابعاد ۱۸*۱۴*۳۳ می توانند ۴ الی ۵ عدد گلدان روی آنها  نصب کنند ، برای پر و خالی بودن باکسها ، پوشش گیاهی  مناسب و گلی که استفاده می کنیم مطرح می باشد .

برچسب ها :

مجموعه : دیوار سبز


مجموعه های دیگر

Leave a Reply

نوشته‌های تازه

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت