پنل های دیوار سبز

پنل های دیوار سبز

آنچه در این مقاله میخوانیم

پنل های دیوار سبز

پنل های دیوار سبز ، پنل های توری ، توری هایی هستند ، که از فلز(مش) ساخته می شوند و اندازه هر پنل به صورت استاندارد می باشد ، در پنل ها نصب گلدان با تراکم بالا و متوسط اجرا می شود .محاسبه فاصله توریها صرفا جهت نصب قلاب های پشت گلدان طراحی شده تا کاملا در جای خود فیکس و محکم شوند.در هر متر مربع حدودا 16 گلدان با تراکم متوسط و 24 گلدان با تراکم فشرده قرار می گیرد و هر چه تراکم کاشت در فضا بیشتر باشد نمای زیباتری به دیوار سبز خواهد داد. گلدان های دیوار سبز پس از نصب این قابلیت را دارند که بدون هیچ مشکلی با گلدان های دیگر جابجا شوند ، بنابراین می توان دیوار سبز را به دلخواه تغییر داد و یا محل آنها را در فصول مختلف جابجا کرد .

 

ویژگی پنل های دیوار سبز  :

  • نصب بر روی دیوار و یا مستقل از دیوار، نصب آسان بدون ایجاد خرابی و آلودگی بر روی سطح می باشد.
  • این گلدان های دیواری مخصوص دیوار های سبز طراحی شده اند .
  • نصب گلدانها به تنهایی بر روی دیوار امکان پذیر نمی باشد و با استفاده از لوازم و تجهیزات دیگر قابل اجرا هستند .

وسایل مرتبط با پنل های دیوار سبز یا گلدان دیوار سبز :

قلاب های نگهدارنده  دیوار سبز  مصنوعی  :

در ساخت  گلدان دیوار سبز  6 عدد قلاب در پشت آن به کار رفته که دو قلاب در بالا ، دو قلاب در وسط و دو قلاب در پایین آن تعبیه شده،که باعث می شود تا ضریب ایمنی گلدان دیوار سبز در ارتفاع بالا رود و توسط این شش قلاب به راحتی بر روی پنل فلزی سوار شود که امکان سقوط آنها را به صفر می رساند.

فیلتر  دیوار سبز : 

فیلتر در بالای گلدان دیوار سبز نصب می شود و کاربرد آن تقسیم آب ورودی به صورت یکنواخت به داخل گلدان دیوار سبز می باشد  .

صافی دیوار سبز :

این قطعه که در کف گلدان دیوار سبز نصب می شود ، وظیفه زه کشی را بر عهده دارد .این صافی به گونه ای طراحی شده که مقداری آب درون خود ذخیره می کندتا خاک گلدان از آن تغذیه کند ،از دیگر کاربرد های صافی گلدان گلدان دیوار سبز ،ممانعت از ریزش خاک در زمان آبیاری به گلدان های زیرین می باشد .

جنس پنل های دیوار سبز :

فلزی و از فولاد ساخته شده که بسیار مستحکم و مقاوم می باشد .پنل ها بر روی دیوار به وسیله پیچ و رو پلاک نصب شده و سپس گلدان ها روی آن سوار می شوند .

ابعاد پنل های دیوار سبز :

پنل ها بستگی به فضایی دارند که کارفرما در اختیار ما می گذارد و بر اساس آن در همان ابعاد ساخته می شوند ، در هر یک متر مربع پنل ها با ابعاد 18*14*33 می توانند 4 الی 5 عدد گلدان روی آنها  نصب کنند ، برای پر و خالی بودن باکسها ، پوشش گیاهی  مناسب و گلی که استفاده می کنیم مطرح می باشد .

مقالات مرتبط
پروژه‌های دیوار سبز سورن بام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button