پلان محوطه سازی ، تعیین نقاط نشانه و مبدأ از جمله اموری است که در محوطه سازی و ساخت و طراحی آن انجام می شود. این کار توسط دستگاه نظارت و همچنین کارفرما به پیمانکار پروژه تحویل داده می شود و پیمانکار با داشتن چنین اطلاعاتی بایستی به دقت این نقاط را به کار گیرد.

در صورتی که نیاز به تغییر احتمالی این نقاط باشد، آنگاه بایستی دستگاه نظارت مسئولیت این کار را به عهده بگیرد. همچنین پیمانکار بایستی با توجه به پروژه نسبت به تعبیه نقاط مرجع فردی اقدام کند.

پلان محوطه سازی و تخریب

امکان دارد محل پروژه به گونه ای باشد که ساختمان های فرسوده در آن قرار داشته باشد که در این صورت با توجه به نقاط تعیین شده حتما باید عملیات تخریب این ساختمان ها صورت بگیرد. این کار بایستی توسط مهندسین و کارشناسان مربوطه صورت گیرد و تمامی اطلاعات صورت جلسه شود.

نکته ای که در این خصوص قابل توجه است، اگر این ساختمان ها، جزء آثار باستانی هستند حتما بایستی قبل از تخریب آن ها، نسبت به کسب موافقت از میراث فرهنگی اقدام شود، تمامی موارد باید صورت جلسه گردد و آنگاه در صورت تأیید دستگاه نظارت عملیات تخریب حتما باید انجام شود.

پاکسازی گیاهان و درختان اضافی از سطوح

طراحی یکی از مراحلی می باشد که قبل از اجرای محوطه سازی صورت میگیرد در این مرحله حتما باید تمامی سطوح از درختان و گیاهان پاک گردد. این عملیات می تواند قطع کردن یا جابه جایی درختان و ریشه کردن آن ها باشد، در این خصوص نکته ای که بایستی رعایت گردد آن است که در هنگام قطع این درختان نباید هیچگونه آسیبی به سازه های مجاور وارد گردد.

عملیات پاکسازی بایستی در نهایت دقت و همچنین با رعایت اصول و احتیاط انجام شود.

پلان محوطه سازی و پر کردن چاه ها

در صورتی که پیمانکاران در هنگام اجرای پروژه محوطه سازی با چاه فاضلاب و یا قنات های خشکی مواجهه شدند حتما باید نسبت به پردن آن اقدام نمایند. اگر عمق این چاه ها به 10 متر برسد آنگاه بایستی از مصالحی نظیر سنگ، خاک و شفته برای پردن آن ها استفاده کرد و همچنین اگر ارتفاع این چاه ها بیشتر از این مقدار باشد آنگاه می توانید با تکیه بر دستور دستگاه نظارت عملیات پروژه را اجرایی نمائید.

شرکت سورن بام در زمینه طراحی و اجرای محوطه سازی ، محوطه سازی باغ ، ویلا ، حیاط، باغچه ، روف گاردن ، آلاچیق ، انواع آبنما ،دیوار سبز ، فلاور باکس و… فعالیت دارد وهمچنین در  تولید فلاور باکس های دیوار سبز به طور تخصصی فعالیت داشته و ارائه دهنده دیوار سبز های فلاور باکسی یا مدولار از صفر تا صد می باشد ، همچنین انواع فلاور باکس های چوبی ، فلزی ، پلاستیکی ، بتنی ، سنگی و . . . و انواع آبنما ها همراه با نورپردازی  را طبق سلیقه شما اجرا می کندشرکت سورن بام  تولید کننده  پنل های دیوار سبز و سنگ های رودخانه ای نیز می باشد  .