اجرای پروژه ی تراس سبز زعفرانیه بر عهده ی شرکت سورن بام بوده است . این روزها با توجه به زندگی پر مشغله ی آپارتمانی و کمتر شدن منازل ویلایی دسترسی به فضاهای باز و حیاط بسیار کمتر شده است . نزدیک ترین راه ارتباط با فضای بیرونی و طبیعت ، تراس های سبز می باشند که با فضاهای اطراف اختلاف ارتفاع دارند . هدف از ایجاد بالکن سبز جایی است که در آن بتوانیم از هوای آزاد و مناظر شهر لذت ببریم . تراس یا همان بالکن فضایی است که با فضاهای دیگر سازه اختلاف سطح داشته باشد . مهم ترین ویژگی در  این گونه محوطه سازی که بسیار ضروری است ایجاد یک فضای سبز با استفاده از  چمن مصنوعی و سنگ و آجر و گلدان های کوچک و فلاورباکس می باشد  . حتی می توان در بعضی موارد از درختان نیز استفاده کرد و در کنار آن از آبنما و نورپردازی مناسب استفاده کنید .

در تراس های سبز برای زیبایی محیط قسمت هایی را برای گل کاری و کاشت گیاهان فصلی و دائمی اختصاص داده و می توان با استفاده از سنگ فرش ها تناسب زیبایی را ایجاد نمود . ایجاد فضای سبز در تراس علاوه بر استفاده ساکنین موجب زیبایی ساختمان و همچنین زیبایی شهر نیز می شود .

تراس سبز

طراحی پروژه بالکن سبز زعفرانیه :

در طراحی بالکن سبز می توان از المان های متعددی استفاده کرد . در ادامه به بررسی چند نمونه از آن ها می پردازیم :

1) کاشتن گل و گیاه مقاوم به شرایط آب و هوایی که از بین نروند

2) استفاده از فلاور باکس و یا گلدان که گیاهان در آن کاشته شوند

3) طراحی و اجرای دیوار سبز ( طبیعی و مصنوعی ) در قسمتی از تراس که فضای مفید بالکن از بین نرود .

4) استفاده از آبنما  البته با در نظر گرفتن ابعاد تراس

5) استفاده از نورپردازی مناسب برای جلوه بیشتر به المان ها

6) کف سازی با چوب که بهتر است  ترموود و یا چوب پلاست باشد

7) استفاده از قلوه سنگ برای تزئین در کف و یا داخل  فلاور باکس ها و …

8)  استفاده از مبلمان فضای باز مناسب و چمن مصنوعی

جعبه گل(فلاور باکس)

شرکت سورن بام با داشتن تجربه های متعدد در زمینه اجرای دیوار سبز ، محوطه سازی ، آبنما و فلاورباکس آماده ارائه ی هرگونه مشاوره و بازدید رایگان در این زمینه به شما کارفرمای گرامی می باشد تا شما را در راه رسیدن به بهترین نتیجه همراهی کنند . برای جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه ی خود با مشاوران شرکت سورن بام تماس بگیرید .

برای مشاوره رایگان ،بازدید از محل پروژه و اجرای تخصصی با ما تماس بگیرید .