آبنما

آلاچیق

نور پردازی

دیوار سبز

بام سبز

شما اینجا هستید : خانه -> دیوار سبز -> همه چیز در مورد دیوار سبز سورن بام

همه چیز در مورد دیوار سبز سورن بام

همه چیز در مورد دیوار سبز سورن بام ، استراکچر یا پنل ها توری هایی از جنس  فلز(مش) ساخته می شوند و ابعاد ، اندازه آنها بر مبنای متراژی که برای گرین وال یا همان دیوار سبز در نظر گرفته شده است اجرا می شوند . فلاورباکس های دیوار سبز می تواند

با تراکم بالا و یا متوسط اجرا شود. در هر متر مربع حدودا ۶ گلدان در نظر گرفته می شود ، گلدان های دیوار سبز پس از نصب این قابلیت را دارند که بدون هیچ مشکلی با گلدان های دیگر جابجا شوند ، بنابراین می توان دیوار سبز را به دلخواه تغییر داد و یا محل آن ها را در فصول مختلف جابجا کرد .

مزایای پنل های دیوار سبز :

  • نصب آسان بر روی دیوار و یا اینکه به صورت مستقل نصب و بدون ایجاد خرابی بر روی سطح مستقر می شود .
  • گلدان های مخصوص دیوار سبز شرکت سورن بام به صورت کاملا تخصصی جهت دیوار های سبز طراحی شده اند .
  • نصب گلدان ها به تنهایی بر روی دیوار امکان پذیر نمی باشد و با استفاده از تجهیزات دیگر قابل اجرا هستند .

وسایل مرتبط با گلدان دیوار سبز :

  • قلاب های نگهدارنده : در ساخت این گلدان ۴ عدد قلاب در پشت آن تعبیه شده ،که باعث می شود تا ضریب ایمنی گلدان در ارتفاع ، بالا رود و توسط این چهار قلاب به راحتی بر روی پنل فلزی سوار شود که امکان سقوط آن به صفر می رساند.
  • فیلتر در داخل گلدان قرار می گیرد و مانع عبور خاک از خروجی های آب می شود و کاربرد آن تقسیم آب ورودی به صورت یکنواخت به داخل گلدان می باشد .
  • صافی

این قطعه که در کف گلدان نصب می شود ، وظیفه زه کشی را بر عهده دارد .  این صافی به گونه ای طراحی شده که مقداری آب درون خود ذخیره می کند تا خاک گلدان از آن تغذیه کند ،از دیگر کاربرد های صافی گلدان ، ممانعت از ریزش خاک در زمان آبیاری به گلدان های زیرین می باشد .

  • جنس پنل ها : فلزی و از فولاد ساخته شده که بسیار مستحکم و مقاوم می باشد . پنل ها بر روی دیوار به وسیله پیچ و رو پلاک نصب شده و سپس گلدان ها روی آن سوار می شوند .

همه چیز در مورد دیوار سبز سورن بام  ، ابعاد فلاور باکسها :

در هر یک متر مربع  تعداد فلاور باکس های در نظر گرفته شده ۴ الی ۵ عدد می باشد که ابعاد فلاورباکس ۱۸*۱۴*۳۳ می باشد که بر روی آنها  نصب می گردد ، برای پر و خالی بودن باکسها ، از پوشش گیاهی  مناسب و گیاهانی که با تراکم زیاد و یا کم می باشد ، مورد استفاده قرار می گیرد انتخاب گونه های گیاهی بر مبنای شرایط آب و هوایی فضا و سلیقه کارفرما در نظر گرفته می شود .

 

 

 

 

 


مجموعه های دیگر

Leave a Reply

نوشته‌های تازه

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت