همه چیز درباره دیوار سبز ، ما هرروز حدود یک کیلوگرم ماده جامد و حدود سه لیتر غذای مایع مصرف می کنیم ، اما واقعیت این است که صبحانه، نهار و شام مهمترین غذا برای حفظ بقای بشر را در اختیار ما قرار نمی دهد(هوا) .ما از هر تنفس حدود 500 میلی لیتر از آن لذت می بریم اما متاسفانه به کیفیت این موضوع بسیار مهم اهمیت نمی دهیم و فکر نمی کنیم .مخصوصا مسئله حیرت انگیز اینجا است که 90%آن از هوای داخلی استفاده می شود.با وجود باغ های عمودی ،دیوار سبز کیفیت بهتری از هوای داخلی طبیعی را در فضای داخل ایجاد می نماییم و این برای سلامت ریه ها بسیار حائز اهمیت است.

همه چیز درباره دیوار سبز ، نمای سبز :

رنگ سبز مزایای زیادی دارد ، برای آرامش روح ، آب و هوای داخل خانه ، تصفیه هوای فضای داخلی و بیرونی و… برای سلامتی مفید است . یک دیوار سبز با پوشش گیاه ایده آل برای ارتقای محیط کار ، رفاه کارمندان و سلامتی روشی سودمند می باشد که با معماری مدرن که اغلب با فولاد ، بتن و شیشه سروکار دارد ، نمای سبز می تواند جلوه ای زیبا به محیط اطراف بخشد و با معماری مدرن مطابقت داشته باشد .در واقع دیوارهای سبز که به آن باغ های عمودی نیز گفته می شود،در داخل و خارج از خانه بسیار محبوب هستند زیرا چشم اندازی زیبا دارند . دیوارهای سبز و یا باغ های عمودی متشکل از ترکیب گیاهان و پوشش گیاهان متفاوت می باشند ، که بر مبنای سازگاری گیاهان با شرایط اقلیمی و آب هوایی آن منطقه انتخاب می شوند .

 • مزایای دیوار سبز

 • کاهش خستگی ، عدم تمرکز، استرس و مشکلات برای سلامتی انسان ها و … از مزایا  دیوار های سبز می باشند که علت آن پایین بودن کیفیت هوا می باشد .
 • دیوارهای سبز با این مسئله مقابله می کنند ، آن ها هوا را تمیز و رطوبت محیط را افزایش می دهند و باعث بهینه سازی رطوبت فضا می شود  و مانند سیستم های آب و هوایی طبیعی عمل می نمایند .
 • دیوارهای سبز وضعیت آلایندگی دستگاه های الکترونیکی، ریزگردها و… کاهش می دهند و دمای هوا و شرایط آب و هوایی فضا را بهبود می بخشند .
 • دیوارهای سبز باعث خنک سازی طبیعی و رطوبت زدایی می شود.
 • باعث کاهش هزینه های سرمایش و گرمایش می گردد.
 • صداهای آزاردهنده را جذب می کنند به طوری که آکوستیک اتاق بهتر می شود.

کاربرد همه چیز درباره دیوار سبز ، نمای سبز

 • روف گاردن
 • فضای داخلی مانند : نشیمن ، لابی ساختمان ، اماکن تفریحی ، ورزشی  و…
 • تراس سبز
 • محوطه سازی حیاط ، باغ ، ویلا ، باغچه ، حیاط ، باغ رستوران ها ، کافی شاپ و …
شرکت سورن بام|همه چیز درباره دیوار سبز

دیوار سبز مصنوعی

اندازه دیوار سبز و همه چیز درباره دیوار سبز ، نمای سبز:

تعداد گیاهان:

تعداد گونه های گیاهی بر مبنای ابعاد و پوشش گیاهی که می تواند یک دیوار سبز با تراکم بالا و یا با تراکم کم باشد .البته لازم به ذکر است که تراکم گیاهان بستگی به ذوق و سلیقه کارفرما دارد و انتخاب گیاهان مناسب بر مبنای شرایط اقلیمی منطقه صورت می گیرد .

محیط رشد:

مواد سازگار با محیط زیست

گلدان های گیاهی ما که  از پلی پرو پیلن  ساخته می شوند ،که قابل استفاده ی مجدد می باشند.

طراحی دیوار سبز

طراحی دیوار و انتخاب گیاهان به صورت جداگانه با کارفرما توافق می شود.

انتخاب نوع گیاهان دیوار سبز :

40نوع گیاه برای انتخاب وجود دارد و برای انتخاب آنها باید به گونه ای باشد که نه تنها جنبه ی تزیینی داشته باشند بلکه برای بهبود کیفیت هوا نیز مناسب باشند و  برای فضای بیرونی و داخلی متناسب با شرایط آب و هوایی ، میزان نور و… نیز باید توجه داشته باشیم.

فناوری آب در دیوار سبز :

فناوری آبیاری ،امکان تهیه کاملا خودکار آب و کود را فراهم می آورد . شلنگ های آب قطره های آب را مستقیما به محیط رشد گلدان های گیاه منتقل می کنندکه از تبخیر مقادیر زیادی آب جلوگیری می کند.هم چنین دیوارهای سبز کوچکتر و بدون فناوری آبیاری اتوماتیک با کمک مخزن آب سیار که باغبان با خود به محل خدمت می آورد ،آبیاری می شود.

بررسی شرایط :

ابتدا فرضیات اولیه را ارائه می دهیم ،برآورد اولیه ،برآورد هزینه ،اندازه در نظر گرفته شده پروژه ، موقعیت مکانی پروژه ، وضعیت راه آب و فاضلاب و شرایط نوری و انواع گیاهان .پس از جمع آوری اطلاعات در مورد شکل ظاهری دیوار سبز و پس از پذیرش برآورد هزینه آن زمان امضای قرارداد  می رسد .

پس از ارائه سیستم باید تمام ترکیبات تمام شده را کنار هم قرار دهیم ،تیم مونتاژ در محل تعیین شده قرار می گیرد و ساختار را آماده می کند و در نهایت گیاهان کاشته می شوند .از ان جا که کاشت گیاهان در مرحله  نهایی انجام می گیرد ،همه  پوشش ها سالم و تازه هستند ،لازم به یاد آوری است که نصب دیوار سبز به ویژه در مرحله  کاشت گیاهان ، باید آخرین مرحله باشد تا گیاهان در طی سایر مراحل ساختمانی آلوده نشوند .