هزینه دیوار سبز

هزینه دیوار سبز

آنچه در این مقاله میخوانیم

[fusion_builder_container type=”flex” hundred_percent=”no” equal_height_columns=”no” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” background_position=”center center” background_repeat=”no-repeat” fade=”no” background_parallax=”none” parallax_speed=”0.3″ video_aspect_ratio=”16:9″ video_loop=”yes” video_mute=”yes” border_style=”solid”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ type=”1_1″ background_position=”left top” border_style=”solid” border_position=”all” spacing=”yes” background_repeat=”no-repeat” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” center_content=”no” last=”no” hover_type=”none” content_layout=”column” min_height=”” link=””][fusion_text]

هزینه دیوار سبز و قیمت اجرای آن متغیر بوده و به عوامل متعددی بستگی دارد. عواملی همچون نوع گیاه به کار رفته در دیوار سبز، سایز پنل گیاهی، قالب های به کار رفته نوع خاک مصرفی، طبیعی یا مصنوعی بودن گیاه، پوشش کامل یا نیمه گیاهی و در نهایت مدل سیستم آب رسانی دیوار سبز بر قیمت و هزینه نصب و راه اندازی آن تاثیر دارد.

هزینه دیوار سبز

هزینه دیوار سبز ارتباط مستقیمی با روش اجرا، ابعاد و اندازه آن ، جنس شاسی و فلاورباکس ها، سیستم آبیاری مورد استفاده و طرح کاشت و نوع گیاهان مورد استفاده دارد. لذا قبل از برآورد قیمت، باید تمام این آیتم ها مشخص و سپس قیمت نهایی محاسبه گردد.حدودا 15 گونه گیاه مختلف در دیوار سبز به کار برده می شود.

هزینه دیوار سبز

هزینه دیوار سبز

قیمت دیوار سبز

قیمت گرین وال مربوط به هزینه ساخت و نگهداری آن می شود. از عوامل موثر بر قیمت اجرای دیوار سبز می توان به نوع گیاه، سایز پنل گیاهی، قالب های به کار رفته، نوع خاک، نوع گیاه (طبیعی یا مصنوعی)، پوشش کامل یا نیمه گیاهی، مدل سیستم آب رسانی، متراژ محل، اندازه و میزان دسترسی برای اجرای طرح، فاصله برای حمل و نقل دیوار سبز، زمان بندی پروژه و… اشاره کرد.

هزینه های نگهداری شامل هزینه آب، کود، جایگزینی گیاهان، از بین بردن علف هرز، مدیریت آفات و بیماری ها، تعمیر و بررسی کابل ها و اتصالات می شود. به این موارد باید هزینه نیروی انسانی و تجهیزات را نیز اضافه کرد.

هزینه اجرای دیوار سبز چقدر است؟

اجرای طرح دیوار سبز هزینه های مختلفی را در بر می گیرد. این هزینه ها شامل هزینه طراحی، نصب، گل و گیاه، آب ، کود، هزینه های مراقبت، حمل و نقل، تجهیزات و …می شوند.عوامل مختلفی در تعیین قیمت موثر هستند. میزان دسترسی و مساحت فضایی که برای پروژه در نظر گرفته شده است، در تعیین قیمت دیوار سبز تاثیرگذار هستند.

عوامل موثر بر هزینه روف گاردن

در طراحی هر نمای زیبایی نیاز به برآورد هزینه است و اینطور که مشخص است هزینه روف گاردن بسیار متغیر است که سبب شده افراد کمی سر در گم شوند. بهتر است برای بررسی هزینه روف گاردن به دنبال عدد و رقم نباشید در ابتدا عوامل موثر در هزینه روف گاردن را بررسی کنید تا روش اجرای ارزان قیمت روف گاردن را به خوبی یاد بگیرید.

هزینه نصب دیوار سبز در شرکتها

نگهداری دیوار سبز

برای اینکه گیاهان استفاده شده در روف گاردن رشد بهتری داشته باشد نیاز است که آبیاری به صورت منظم انجام شود و بهترین روش این است که آبیاری به صورت اتوماتیک یا قطری هوشمند باشد که صرفه جویی در هزینه آب و به طبع در هزینه روف گاردن صورت بگیرد. آبیاری هوشمند در روف گاردن ها تاثیر زیادی در هزینه های پرداختی دارد و به طور کلی هزینه های مربوط به آب و برق را نیز کاهش می دهد و شرایط را مقرون به صرفه می کند.

استفاده از نور پردازی در دیوار سبز

از سوی دیگر نورپردازی های به کار رفته در روف گاردن باید به صورتی باشد که جنبه زیبایی فضا حفظ شود به این ترتیب استفاده از لامپ های رنگی نیز در روف گاردن بسیار دیده می شود و گاه نورپردازی های خطی و خاصی صورت می گیرد. طراحی و تجهیزات و اجرای نورپردازی می بایست به صورت جدی بررسی شود.

قیمت دیوار سبز بر حسب نوع گیاه

قیمت دیوار سبز بر اساس نوع گیاهان به کار رفته ، نوع خاک ، سیستم زهشکی و آبیاری ، سایز پنل گیاهی و طبیعی و مصنوعی بودن گیاه معین می گردد. دیوار سبز بسته به طرح و خواسته مشتری ، واحدهای مسکونی ، لابی ها ، حیاط  ، سقف ها ، تراس ها و حتی دیوارهای پارک ساختمان ، استخرها و غیره قابل نصب در پارتیشن می باشد، همچنین روش های مختلفی وجود دارد که می توان دیوارهای سبز را در اندازه های مختلف به کار برد تا فضایی در ساختمان ایجاد شود.

هزینه دیوار سبز هیدروپونیک

این شامل گرین وال یکپارچه با نصب  گلدان های پلاستیکی یا فلزی، دیوار سبز کابلی (فعال) و گرینوال هیدروپونیک است.هزینه دیوار سبز و هزینه های اجرا متغیر است و به عوامل مختلفی بستگی دارد. عواملی مانند نوع گیاه مورد استفاده در دیوار سبز ، اندازه صفحه گیاه ، قالب های مورد استفاده ، نوع خاک مورد استفاده ، گیاه طبیعی یا مصنوعی ، کامل یا نیمه گیاهی و در آخر مدل سیستم آب رسانی دیوار سبز بر قیمت دیوار سبز و هزینه نصب و راه اندازی آن تاثیر دارد.

هزینه نصب دیوار سبز در شرکت ها

بسیاری از شرکت ها سیستم قیمت گذاری خود را بر اساس گل ها ، گیاهان ، قطعات آبیاری ، سازه ها ، تابلوها ، قاب ها ، اجاره تجهیزات (به ویژه هنگامی که دسترسی به سایت نصب دیوار سبز دشوار است) ، مالیات و در نهایت سود منصفانه پایه گذاری کرده و نصب می کنند. دامنه تغییرات هزینه نصب دیوار سبز بر اساس دسترسی ، اندازه پروژه و پیچیدگی متفاوت خواهد بود.

آن چیزی که درباره دیوار سبز باید بدانیم

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

مقالات مرتبط
پروژه‌های دیوار سبز سورن بام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button