نکات مهم در محوطه سازی ویلا ، اگر بخواهیم به زبان صریح تری محوطه سازی را معرفی کنیم، بدین معنا می باشد که از کنار هم قرار دادن المان ها و عناصر طبیعی مختلف در یک فضا محوطه ی سبزی نیز به وجود می آید.

عده ای نیز درباره ی محوطه سازی چنین تصوری را دارند که به معنای تعیین یک جا به عنوان فضای سبز و جدول بندی آن محیط نیز می باشد، اما در واقع می توان بیان کرد این مورد، از جزئی ترین مواردی می باشد که در عملیات و پروژه های پیچیده و مختلف لنداسکیپ انجام می شود.

نکات مهم در محوطه سازی ویلا :

یکی از اصلی ترین و مهم ترین نکاتی که در خصوص محوطه سازی وجود دارد، رعایت اصول ایمنی و استاندارد آن از همه لحاظ نیز می باشد. به طور مثال ساخت استخر یکی از المان هایی می باشد که در محوطه ی ویلا به کار گرفته می شود به همین منظور برای ساخت آن بایستی شرایط و ضوابطی نیز در نظر گرفته شود.

محوطه سازی باغ :

محوطه سازی باغ ها یکی از مواردی می باشد که نیاز به طراحی تخصصی دارد و این باید توسط کارشناسان مجربی صورت گیرد.

محوطه سازی به معنای ایجاد فضای سبز می باشد و برای مسطح کردن و همچنین آماده نمودن محوطه ساختمان ها به کار گرفته می شود. این موارد می تواند شامل انجام اموری از قبیل طراحی پیاده روها در مکان های مختلف، خیابان سازی، شبکه های جمع آوری آب و فاضلاب و .. نیز باشد.

سازندگان و بسیاری از پیمانکاران که در پروژه های ساخت و ساز فعالیت می کنند با توجه به محدوده زمانی مشخص و با توجه به نقشه اجرایی اقدام به محوطه سازی کرده و آنگاه تمامی مراحل را به صورت گام به گام نیز انجام می دهند.

در صورتی که موارد اصولی و ضروری در اجرای محوطه سازی رعایت نگردد آنگاه امکان بروز مشکلات مختلفی وجود دارد، پیمانکار پروژه نیز موظف می باشد تا در صورت بروز مشکل با هزینه ی خود اقدام به رفع مشکل نماید.

اجرای محوطه سازی