نور پردازی محوطه

نور پردازی محوطه

آنچه در این مقاله میخوانیم

نور پردازی محوطه

نور پردازی محوطه ، یکی از مواردی که می تواند زیبایی محیط را در شب دو چندان نماید نورپردازی می باشد .

نورپردازی می تواند در بخش های مختلفی از محیط اجرا شود

از جمله نورپردازی هایی که می توان در محوطه سازی اجرا نماییم  :

  • نورپردازی آبنما 
  • نورپردازی آلاچیق 
  • نورپردازی در کف محوطه
  • نورپردازی ورودی
  • نورپردازی مسیر های رفت و آمد
  • نورپردازی در کناره های استخر
  • و…

نورپردازی با ال ای دی :

نورپردازی از جمله روش های نورپردازی نورهای ال ای دی هستند که در طراحی یک فضا مشاهده می شود .

ال ای دی ها 16 میلیون رنگ را تولید می کنند و در طراحی فضا دید بصری قوی ایجاد می کنند.

در طراحی و اجرای مجسمه ها و قاب های دیوار و پنجره های نوری، از این نورها می توان به صورت غیر آشکار استفاده کرد. ولتاژ کم  ال ای دی  ها سیم کشی کوچک تری مورد نیاز استو می توان  به آسانی آنها را مخفی نمود.  ها کوچک­تر و روشن­تر شده­ اند، برق کمتری مصرف می­ کنند، می توانند توسط کامپیوتر کنترل شوند، و تمام رنگ­های رنگین­ کمان را به نمایش بگذارند.

متداول­ترین کاربرد ال ای دی ها، تغییر رنگ زمینه صحنه­ ها و همچنین استفاده به عنوان عناصر و جزئیات تزئینی در محیط­ های­ بزرگ و وسیع است.

یکی دیگر از قابلیت­های LEDها که معماران را به استفاده از آنها ترغیب می­ کند، ال ای دی ها می­ توانند در نماهای مدرنیستی مرکب از شیشه و فلز جاسازی شوند و این امکان را بوجود بیاورند که طرح نورپردازی ساختمان در هر شب تغییر کند. با اینکه هزینه­ های اولیه ال ای دی ها بیشتر است، اما طراحان به این نتیجه رسیده­ اند که ال ای دی ها در درازمدت، به لحاظ اقتصادی با صرفه­ تر هستند.

عمر بی­نهایت طولانی ال ای دی ها، آنها را به یک گزینه کاملاً بی­ عیب ­و ­نقص، جهت نورپردازی در محل­ هایی که تعمیر و نگهداری لوازم و تأسیسات در آنها دشوار است، تبدیل می­کند.

نور پردازی یکی از مهم ترین جنبه های بصری در طراحی فضای سبز می باشد. با استفاده از تکنولوژی روز دنیا و استفاده از کم مصرف ترین آبجکت های نور پردازی توسط سورن بام

مقالات مرتبط
پروژه‌های نورپردازی سورن بام
Call Now Button