شما اینجا هستید : خانه -> نورپردازی -> نورپردازی و طراحی فضای سبز

نورپردازی و طراحی فضای سبز

در نورپردازی و طراحی فضای سبز باید اصول نورپردازی را مدنظر قرار داد، چرا که عدم رعایت اصول می تواند نواقص بزرگی را در پروژه بوجود آورد . محوطه ساختمان را باید به گونه ای طراحی کرد که برای همسایگان مجاور، مزاحمتی بابت تابش نور ایجاد نشود. برای اینکه زیبایی محوطه سازی را دوچندان کنیم بهتر است شکل و ظاهر چراغها را به گونه ای انتخاب کنیم که از لحاظ زیبایی مناسب محیط باشند .

نورپردازی و طراحی فضای سبز

نورپردازی و طراحی فضای سبز

سوالات متداوت نورپردازی محوطه

۱٫ اصول طراحی نورپردازی فضای سبز به چه صورت می‌باشد؟

۲٫ انواع نورپردازی محوطه

۳٫ تفاوت چراغ پایه بلند با پایه کوتاه چیست؟

۱٫اصول  نورپردازی و طراحی فضای سبز چیست؟

  • هنگام انتخاب نوع چراغها به بهینه بودن مصرف انرژی الکتریکی آنها توجه شود .
  • نورپردازی در محوطه ها و باغ های خصوصی و یا محوطه های عمومی با اهداف ایمنی، زیبایی محوطه در شب، دسترسی، امنیت، تفریح و ورزش و رویدادهای اجتماعی انجام می شود.
  • نور مستقیما بر چشم ناظران تابیده نشود چون موجب خیرگی آنها و آزار همسایگان می شود .
  • از لحاظ امنیت، نورپردازی محوطه باید به گونه ای باشد که چهره افراد از فاصله حداقل ۵ متری برای اشخاص و همچنین دوربین مدار بسته قابل رویت باشد.
  • برای نقاط کور باغ می توان از چراغ های پروژکتوری مجهز به باطری خورشیدی استفاده کرد و یا از دوربین های مدار بسته دید در شب بهره برد.
نورپردازی و طراحی فضای سبز

نورپردازی و طراحی فضای سبز

۲٫ چند نوع نورپردازی محوطه داریم؟

یکی از اصول نورپردازی توجه به انواع نورپردازی می باشد که می توان نورپردازی دیوار، نورپردازی کف، نورپردازی پوشش گیاهی، نورپردازی آبنما، نورپردازی آلاچیق، نورپردازی پرگولا، نورپردازی فلاور باکس، نورپردازی گرین وال و نورپردازی استخر را نام برد.

۳٫ کاربرد چراغهای پایه بلند و پایه کوتاه چیست؟

چراغ های پایه دار وقتی که نور بیشتر مورد نیاز باشد از این نوع نورپردازی استفاده می شود و چراغ بر روی پایه و یا روی یک ساختار محوطه قرار می گیرد. اغلب برای ورودی ها، نرده ها و اطراف سکوها به کار می روند. همچنین این چراغها در مسیرهای محوطه قرار می گیرند. این نوع چراغ ها برای شاخص کردن یک فضا و یا یک عنصر استفاده می شوند.

نورپردازی و طراحی فضای سبز

نورپردازی و طراحی فضای سبز

شرکت سورن بام در زمینه طراحی و اجرای معماری منظر فعالیت های بیشماری دارد و در زمینه نور پردازی فضای باز نیز فعالیت بیشماری دارد ، همچنین در ساخت و اجرای انواع المان های فضای باز از جمله : آبنما ، آلاچیق ، دیوار سبز ، پرگولا و … نیز فعالیت دارد . 


مجموعه های دیگر

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

تمامی حقوق سایت نزد سورن بام است.

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x