نحوه اجرای دیوار سبز

نحوه اجرای دیوار سبز ، دیوار سبز متشکل از پوشش های گیاهی مانند : رونده ها ، خزنده ها ، مو ، پاپیتال و … می باشد . دیوار های سبز نوعی دیوار های عمودی است که توسط یک سازه عمودی ساخته می شوند ، لازم به ذکر است که دیوار های سبز در اندازه و ابعاد مختلف ساخته می شوند و فضای زیادی را به خود اختصاص نمی دهد . دیوار های سبز در اشکال مختلف نیز ساخته می شوند .شرکت سورن بام مفتخر است با سالها تجربه در زمینه طراحی و اجراء انواع دیوار های سبز فعالیت کند .

تعریف دیوار سبز :

دیوار های سبز فضای سبزی را در محیط ایجاد می کند که موجب جذابیت فضا و حس دعوت کننده را در محیط القا می کند . گیاهان موجود دیوار سبز مانند یک سیستم تصفیه هوا به صورت کاملا طبیعی عمل می کنند . دیوار های سبز منجر به خنک شدن محیط در فصل گرم تابستان می شود و دمای هوارا تا 50% سانتی گراد کاهش می دهد ، این امر موجب صرفه جویی در مصرف انرژی و هزینه تهویه مطبوع می شود .

نحوه اجرای دیوار سبز عمودی:

ابتدا دیواری را که اختصاص به ساخت دیوار سبز داده شده است را با عایق مخصوص ، عایق بندی کرده و از نفوذ هرگونه نشتی و نفوذ آب به دیوار اطمینان حاصل پیدا کرده ، سپس استراکچر ها را بر روی دیوار نصب می کنیم .در مرحله نیمه نهایی و نهایی به کاشت گیاهان داخل فلاور باکس های مخصوص دیوار سبز پرداخته و پس از اتمام کاشت گیاهان داخل فلاور باکس ها ، آن ها بر روی استراکچر ها نصب می شوند . در مرحله نهایی سیستم آبیاری نصب می شوند تا آبیاری دیوار سبز به صورت برنامه ریزی شده و اتوماتیک صورت گیرید .

مزایای دیوار سبز :

  1. عایق صوتی .
  2. بهبود کیفیت هوا .
  3. کاهش استرس .
  4. کاهش آلودگی هوا .
  5. افزایش فضای سبز در محیط داخلی و خارجی .

شرکت سورن بام در زمینه معماری سبز و پایدار فعالیت های بیشماری دارند و در این زمینه فعالیت های بیشماری انجام داده اند ، فعالیت های شرکت سورن بام شامل :طراحی و اجراء روف گاردن ، محوطه باغ ، محوطه سازی ویلا ، محوطه سازی باغچه ، محوطه سازی حیاط ، دیوار سبز ، فلاور باکس ، آبنما ، برکه و چشمه های مصنوعی ، نصب سیستم آبیاری قطره ای ، نصب سیستم مه پاش و … از جمله فعالیت های شرکت سورن بام می باشند .