مزایای بام سبز در معماری : علاوه بر صرفه جویی در مصرف انرژی بام سبز تاثیر مثبتی روی بام خود دارد، بیشتر بام ها که در معرض نور خورشید، باد، باران، قرار می گیرد؛ تغییرات بسیار زیادی در درجه حرارت دارند. این دماهای شدید باعث می شوند که غشاء بام در هوای خنک کننده کوچکتر شود و در آب و هوای گرم گسترش یابد. همه این کاهش ها و تورم ها بر روی بام اثر می گذارد و طول عمر آن را کوتاه تر می کند . اما بام سبز می تواند جلوی این فرایند را بگیرد.  در تحقیقاتی که ذکر شد بام معمولی با نوسان های روزانه دما که 83 درجه فارنهایت  روبه رو است؛

روف گاردن

روف گاردن

از مزایای بام سبز در معماری:

سقف سبز باعث می شوند که این تغییرات به 22 درجه فارنهایت کاهش بیابد.

هنگامی که شهر های وایت و وروانوکو یک بام سبز در ساختمان شهرداری های خود نصب کردند با هزینه نسبتاٌ 123000 دلار عمر بام خود را 20 تا 60 سال اضافه کردند.

مزایای بام سبز :

یکی دیگر از مزیت های بزرگ سقف سبز توانایی مدیریت بارش، پاک کردن آن و نیز کم کردن میزان آن است.

هنگامی که محققین کانادایی رواناب را از عاری بام سبز و دارای بام را با هم مقایسه کردند به نتایج و تفاوت های شگفت انگیزی پی بردند:

مزایای بام سبز در معماری کاهش رواناب است.

مزایای بام سبز

مزایای بام سبز

بام سبز  رواناب را به میزان 75 درصد کاهش داده و زمان خروج را 45 دقیقه به تاخیر می اندازد. برای سیستم های فاضلاب  که به طور معمول پس از باران زدایی فاضلاب را تخلیه می کنند، این یافته ها اخبار بزرگی است. اگر چه محققان کیفیت آب رواناب (آب زهکشی) را اندازه گیری نمی کنند، طرفداران بام سبز ادعا می کنند که آب بارش باران پس از بارش بر بام معمولی و لخت، ترکیباتی از آلاینده ها، ترکیبات آلی (VOCs ) که مبتنی بر نفت است را دارند. اما زمانی که بارندگی بر روی بام سبز اتفاق می افتد که توسط پوشش گیاهی و درختان احاطه شده اتفاق می افتد . آب باران از طریق خاک فیلتر شده و آلودگی های کمتری نسبت به بام معمولی دارد.

برای مشاوره رایگان ،بازدید از محل پروژه و اجرای تخصصی با ما تماس بگیرید .