مزایای ایجاد بام سبز ، امروزه یکی از اجرا هایی که می تواند به شکل بالایی در کم کردن آلودگی محیط کاهش دهد طراحی و اجرای بام سبز می باشد ، بام سبز با ایجاد فضای سبز می تواند محیطی زیبا و سرسبز را برای مخاطبین ایجاد نماید . بسته به نوع طراحی بام سبز، آب جمع شده در آن را می‌توان 50 تا 90% کاهش داد، که تا حد زیادی نرخ جریان زه کشی بام را کاهش می‌دهد.

این امر که توانایی مدیریت سیستم  آب باران را ایجاد می کند تا ظرفیت آب را کاهش دهد، باعث می گردد تا حد زیادی هزینه‌های ساخت و ساز کاهش ‌یابد . به غیر از ظاهر جذاب آن، بام سبز  یا روف گاردن مزایای زیست محیطی و اقتصادی متعددی دارد.

بهبود محیط زیست با ایجاد بام سبز

بام سبز هوای اطراف را سرد و مرطوب می‌کند. بنابراین تأثیر خوبی بر محیط زیست اطراف خود خواهد گذاشت و در نتیجه در مناطق مرکزی شهر در بهبود محیط زیست مفید خواهد بود. توسعه بام سبز در مناطق شهری می‌تواند به طور قابل توجهی اثر به اصطلاح «جزیره حرارتی» را کاهش دهد.

مزایای ایجاد بام سبز

مزایای ایجاد بام سبز

مزایای زوف گاردن و تاثیر آن در مقابل گرد و غبار

گیاهان بام سبز کمک می‌کنند تا ذرات گرد و غبار و دود فیلتر شوند. نیترات و سایر مواد مضر جذب گیاهان شده و از هوا و باران و بستر آنها حذف می‌شوند.

 

مزایای ایجاد بام سبز

مزایای ایجاد بام سبز

مزایای بام سبز در کاهش سر و صدا 

مناطق کاشته شده عایق طبیعی صدا هستند و نسبت به سطوح سخت صدای بیشتری جذب می‌کنند. بام سبز انعکاس صدا را  تا 3 دسی بل کاهش داده و عایق صدا را تا 8 دسی بل بهبود می‌بخشد.

روف گاردن ، اجرای روف گاردن 0 تا 100

روف گاردن ، اجرای روف گاردن 0 تا 100

ایجاد زیستگاه‌های زیستی طبیعی

چشم‌انداز بام سبز جبرانی است برای فضای سبز، که در نتیجه‌ی توسعه ساختمان‌سازی از دست رفته‌اند. آنها زیستگاه‌های طبیعی برای حیات وحش و طبیعت از دست‌ رفته به دلیل ایجاد شهرها را فراهم می‌کنند..

برای مشاوره رایگان ، بازدید از محل پروژه و اجرای تخصصی با ما تماس بگیرید .