مراحل محوطه سازی ویلا

مراحل محوطه سازی ویلا : ذات انسان طبیعت دوست است ، و زندگی شهر نشینی همه ما را به آپارتمان های کوچک و بزرگ و خانه هایی به دور از طبیعت وادار کرده است . از این رو با اجرای مراحل محوطه سازی ویلا  باغ و یا اطراف خانه خود ، می تواند از آلودی هوا کمی به دور باشد و از فضایی که به سبب محوطه سازی اطراف خانه و ویلا ایجاد می شود نهایت لذت ممکن را می توان برد .

 

مراحل محوطه سازی ویلا

مراحل محوطه سازی ویلا

 

مسیر ورودی در مراحل محوطه سازی ویلا

اهمیت دادن به مسیر ورودی تا ساختمان ویلا یکی از مهمترین مسائلی است که در هنگام طراحی محوطه ویلا باید آن را در نظر گرفت .معماری و طراحی مسیر هایی که در حیاط خانه ها ساخته می شوند ، راه بسیار مناسبی برای ایجاد ارتباط بین بخش های مختلف و همچنین خلق فضاهای جدایی بین آن ها باشد .

 

مراحل محوطه سازی ویلا

مراحل محوطه سازی ویلا

 

اهمیت فضای سبز در محوطه سازی ویلا

از مهمترین المان های محوطه سازی ویلا فضای سبز محسوب می شود . چشم انداز و جلوه های فضای سبز باید بیانگر سبک معماری باشد که برای محوطه ویلا باید در نظر گرفته شود . وحدت در فضای سبز نشانگری

از تکرار و ثبات یک طرح است و تکرار عنصر هایی مثل گباهان و پوشش گیاهی موجب ایجاد وحدت در طرح محوطه سازی ویلا می شود .

 

مراحل محوطه سازی ویلا

مراحل محوطه سازی ویلا

 

اهمیت استخر ، آبنما در محوطه سازی ویلا

استفاده از آب در محوطه سازی ویلا نقش به سزایی در ایجاد حس شادابی و طراوت دارد . آب از زمان گذشته نقش مهمی در معماری داشته است و صدای دلنشین و خنکی و زیبایی آب باعث شده استفاده آبنما و استخر جایگاه مهمی در ویلا سازی داشته باشد  . برای طراحی استخر و برکه نباید نزدیک به درختان ساخته شود تا سطح آن تمیز و زلال باقی بماند و همچنین بهتر است آبنما یا استخر در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار بگیرد تا در فصل زمستان کمتر دچار یخ زدگی شود و معمولا در ساخت آبنما و استخر باید طوری طراحی شود که حس دعوت کنندگی را به فضا بدهد .

 

مراحل محوطه سازی ویلا

مراحل محوطه سازی ویلا