محوطه سازی چیست؟

محوطه سازی چیست؟ محوطه سازی و داشتن فضای سبزی زیبا برای همه دلپذیر است و داشتن محوطه ای هر چند کوچک نیاز هرکس می باشد .

این محوطه می تواند حیاط یا تراس شما یا حتی پاسیو باشد یا محوطه باغچه ، ویلا و باغ ، بام سبز و روف گاردن و تراس سبز .

طراحی محوطه :

یکی از قسمت های مهم محوطه سازی طراحی آن است که می توانید خودتان انجام دهید و یا با سپردن طراحی به کارشناسان و طراحان این حوضه فضایی حرفه ای تر ، زیبا تر و کاربردی تر داشته باشید .

شرکت سورن بام با سال ها تجربه در زمینه معماری محیط و منظر ، طراح و مجری انواع محوطه سازی می باشد .

نگهداری و رسیدگی به محوطه در زمستان و پاییز :

تصور همه از باغبانی و نگه داری فضای سبز و داشتن محوطه زیبا در فصل های گرم و تابستان و بهار است

اما این یک تصور کاملا اشتباه و غلط است زیرا نگهداری در فصل هایی مانند پاییز نیز ادامه دارد و می توان حتی در این فصل ها نیز می توان از زیبایی باغ لذت ببرید .

درختان در پاییز جلوه زیبایی دارند زیرا برگ های آن ها رو به زردی رفته و در کل ، در محوطه طیف رنگ های گرمی از زرد و نارنجی و قرمز به وسیله گیاهان و درختان ایجاد می شود .

با تمام شدن تابستان به این معنا نیست که باغبانی و نگهداری از گیاهان به پایان رسیده است زیرا بسیاری از کار ها مانند کندن علف های هرز و آبیاری باید انجام شود .

شاید تعجب کنید که فصل مناسب کاشت بعضی سبزیجات پاییز می باشد ، مانند هویج ، چغندر قند ، کلم ، اسفناج ، کرفس ، گل کلم و … پس می توانید در این فصل نیز باغبانی را انجام دهید .

پس با شروع سرما رسیدگی به محوطه حیاط و ویلا یا باغ به پایان نمی رسد و می توان از زیبایی آن ها نیز لذت برد

یکی دیگر از روش ها کاشت گیاهان ، گل ها و درختان همیشه سبز است که حتی در زمستان نیز دارای برگ ها سبز بوده و خشک نمی شوند .

نشستن در یک آلاچیق زیبا در محوطه خود ، کنار شومینه یا آتش در زمستان و هنگام بارش برف می تواند حتی جذابیتی بیشتر از فصل های تابستان و بهار داشته باشد .