محوطه سازی و طراحی محوطه : به نظر می رسد طراحی یک محوطه کاری آسان و بدون نیاز به تجربه و تخصص باشد . اما در نظر گرفتن تمامی عوامل و الزامات و اجرایی بودن طرح  نهایی شده . همچنین برآورده نمودن طرح مورد نظر کارفرما نیاز به این تجربه و تخصص دارد.

طراحی محوطه سازی و طراحی محوطه :

ابتدا فقط طرح کلی در نظر گرفته شده است . در مرحله بعد است که عناصر به آن اضافه می شوند . طرح کلی به معنای ایجاد مرز برای قسمت های مختلف مانند محدوده چمن کاری ، محدوده استخر ، فضای نشیمن و … می باشد . این مرز بندی نسبت به دسترسی ها انتخاب می شود.

برای مثال اگر نیاز به فضای نشیمن در نزدیکی ساختمان باشد . این محل در طرح کلی در نظر گرفته شده و پس از این مرحله آلاچیق و مبلمان اضافه می شوند.

ایجاد فرم و خط یکی از روش های طراحی است که این فرم و خط می تواند به صورت شکل های منحنی ایجاد شده یا منظم و شکسته که به اصطلاح به ترتیب  softsdcape و  hardscape نام دارند .

از نظر بعضی محوطه فقط چمن و باغچه است بدون داشتن ایده و فکر قبلی اما طراحی درست محوطه کاری می کند که هماهنگی و حس مکمل بودن اجزا به درستی القا شود .

در محوطه سازی باغ همانطور که معلوم است، فضا باید در کنار طراحی عناصر طوری باشد که حس باغ بودن را به خوبی برساند و بیشتر محوطه به باغچه ، درختان و گیاهان اختصاص داده شود .

اما در طراحی ویلا و حیاط معمولا نیاز به فضایی باز و کف سازی مانند :

موزاییک

 قلوه سنگ

واش بتن

در این طراحی از عناصر طبیعی مانند :

  • گل و گیاه
  • درختان
  • چوب
  • سنگ قلوه

آلاچیق و پرگولا ، مبلمان فضای باز ، آبنما  , دیوار سبز و حتی نورپردازی و سیستم آبیاری استفاده می شود .

اجرای نورپردازی در محوطه سازی

اجرای نورپردازی در محوطه سازی

برای مشاوره رایگان ،بازدید از محل پروژه و اجرای تخصصی با ما تماس بگیرید.