با تغییر فصل و ورود به بهار این طبیعت است که جان دوباره گرفته ، درختان شروع به جوانه زدن می کنند و جلوه ای زیبا به زندگیمان می دهند .

با گرم تر شدن هوا داشتن محیطی زیبا خارج از فضای بسته و خانه ، و در فضای باز ، می تواند کاری کند که حتی بیشتر زمانتان را بیرون از خانه بگذرانید .

برای این کار نیاز به محیطی زیبا دارید و نه فقط صرفا محیطی باز و حیاط  ، این محیط زیبا حتی می تواند حیاط خلوت ، پاسیو یا تراس کوچکی باشد که در دسترس شماست و با یک طراحی زیبا و اصولی به بهترین بخش خانه شما تبدیل می شود .

مرحله اول ، نیاز فرد از محوطه :

برای طراحی محوطه سازی ابتدا باید نیاز هایتان را در نظر بگیرید ، محیطی سرسبز و مانند جنگل ، فضایی برای برگزاری میهمانی هایتان ، محیطی آرام با صدای جریان آب برای گذرانن وقت و …. هر یک می توانند خواسته ای باشد که فرد از محوطه باغ یا ویلا خود دارد .

مرحله دوم ، هماهنگی بین فضا ها :

پس از این مرحله طراحی باید به گونه باشد که هماهنگی با طراحی و معماری خود ویلا را داشته باشد ، مسلما طراحی یک حیاط و گودال باغچه ایرانی با معماری یک ویلای بسیار مدرن مناسب نیست ، پس توجه به این موضوع بسیار مهم است .

سپس طراحی توسط طراحان صورت می پذیرد ( نسبت به برداشت های اولیه و برداشت از موقعیت زمین ) .

در این طراحی در نظر گرفتن فضا هایی نظیر نشیمن ، محوطه بازی ، آشپزی و … بسیار مهم است و طراح با قرار دادن خود در آن فضا و با فرض این که خودش از آن استفاده می کند ، بهترین طراحی را انجام می دهد و از عناصر مختلف مانند آبنما ، آلاچیق ، چمن طبیعی و مصنوعی ، انواع فلاور باکس ها و … استفاده می کند تا این عمر را تکمیل کند .