محوطه سازی ویلا در تهران  که در دنیای امروز برای هر چه بیشتر چشمگیر شدن محوطه ساخته شده اطرافمان سعی در استفاده از المان ها و پلن هایی داریم که به زیباتر شدن محیط کمک بسزایی کند از این رو برای زیبایی از ساختن نهر و برکه و گل کاری محوطه و باربیکیو واستخر و صخره و آبشار و …استفاده می شود که با رعایت نکات امینی و اصول صحیح ساخت می توان فضای بسیار دلنشین و چشمگیری را فراهم کرد.به این کار محوطه سازی یا لنداسکیپ گفته می شود.

محوطه سازی ویلا در تهران

در این مقاله ما قصد داریم بهترین راه و روش ها برای محوطه سازی ویلا در تهران را معرفی کنیم.شش اصل طراحی وجود دارد که برای قرن ها توسط هنرمندان در تمام اشکال هنری، نقاشی وطراحی گل و همچنین طراحی منظره مورد استفاده قرار گرفته است

 • تعادل
 • کانونی سازی
 • سادگی
 • ریتم
 • تناسب
 • وحدت
 1. تعادل درمحوطه سازی ویلا در تهران

تعادل حالتی ازخوب دیده شدن است. ما در مناظری که حس تعادل دارند راحت تریم. دو نوع تعادل وجود دارد: متقارن و نامتقارن.

 • تعادل متقارن ،در منظره های خاص زمانی استفاده می شود که یک طرف منظره تصویر آینه ای از طرف مقابل باشد. این مناظر اغلب از الگوهای هندسی در مسیرهای پیاده‌روی، بسترهای کاشت و حتی نحوه هرس کردن گیاهان به اشکال مختلف استفاده می‌کنند. این نوع تعادل از نظر ظاهری نسبتاً سفت و سخت به نظر می رسد و اغلب به شدت حفظ می شود.
 • تعادل نامتقارن، همچنین به عنوان تعادلی که خاص نمی باشد، شناخته می شود،هر طرف آن متفاوت است و به نظر می رسد آرامش بخش و آزاد است. طراحان منظره با استفاده از این اصول، مناظری را خلق می کنند که دیدن آنها دلپذیر و حتی جذاب است. این اصول توسط هنرمندان قرن ها پیش ایجاد نشده است، بلکه بیشتر حس بصری ذاتی است که اکثر مردم دارند. استفاده از این ها به عنوان دستورالعمل به طراحان و صاحبان خانه کمک می کند تا منظره ای را ایجاد کنند که در محوطه سازی ویلا در تهران قابل انجام باشند.
 1. تمرکز درمحوطه سازی ویلا در تهران

  هر طراحی خوب یک نقطه کانونی دارد ( جایی که برای اولین بار نظر بیننده به آن جلب می شود). تمرکز گاهی اوقات به عنوان تمرکز علاقه یا به سادگی نقطه کانونی نامیده می شود. نقطه کانونی قوی ترین عنصر در طراحی در هر دیدگاهی است. نقطه کانونی خانه اغلب درب ورودی است.نقطه کانونی منظره اغلب چیزی نزدیک به درب ورودی است تا ورودی خانه را بهبود بخشد.

  هر منطقه از چشم انداز ممکن است شامل یک نقطه کانونی باشد، اما مطمئناً ضروری نیست. طراحان منظر نباید بیش از حد از نقاط کانونی استفاده کنند. از هر نظر، مردم جذب اشکال گیاهی جالب، رنگ‌های روشن و طراحی هنری، معماری و همچنین هنر یا مجسمه‌ها می‌شوند.آن را مخلوط کنید، نقاط کانونی جالبی در محوطه سازی ویلا در تهران، ایجاد کنید.

 1. سادگی درمحوطه سازی ویلا در تهران

  ساده نگه داشتن مناظر، نه به هم ریخته یا شلوغ همیشه یک تمرین خوب است. این مخالف پیچیدگی نیست. بسیاری از مناظر دارای ویژگی های بسیار پیچیده ای هستند، از جمله طراحی معماری، آبنماهاو آلاچیق ودیوارسبز و ویژگی های نورپردازی گسترده. مناظری که مردم را شاد و راحت می کنند،از استفاده بیش از حد رنگ ها، شکل ها، منحنی ها و بافت ها اجتناب می کنند، اما این به هیچ وجه به معنای ساده انگاری، کسل کننده بودن یا نداشتن تخیل نیست.

 2. ریتم و خط درمحوطه سازی ویلا در تهران

  وقتی چیزی در منظره با یک فاصله استاندارد تکرار می شود، یک ریتم برقرار می شود.در طراحی منظره، فاصله معمولاً فضا است. گیاهان، گروه‌های گیاهان، تیر چراغ‌ها، نیمکت‌ها یا سازه‌های دیگر را می‌توان برای ایجاد این ریتم در طرح تکرار کرد. خطوط درون یک منظره توسط شکل و فرم بسترهای کاشت، پیاده روها، جایی که چمن با سنگ فرش و سایر ویژگی های محوطه سخت ملاقات می کند، ایجاد می شود. اصل طراحی ریتم و خط، به منظره حس حرکت می دهد و چیزی است که ممکن است شما را به داخل منظره بکشاند.این همان چیزی است که مناظر را به روح ما وابسته می کند.

 3. نسبت درمحوطه سازی ویلا در تهران

  تناسب به رابطه اندازه تمام ویژگی های چشم انداز اشاره دارد. این شامل روابط عمودی، افقی و ویژه است. افراد کوتاه قد، افراد بلند قد و کودکان همه فضا را متفاوت درک می کنند. تناسب در طراحی منظره به اندازه ساختمان، اندازه زمین، اندازه گیاه، مناطق کاشت تا مناطق فضای باز و همچنین استفاده از منظره گسترش می یابد.

 4. وحدت درمحوطه سازی ویلا در تهران

  اگر پنج اصل دیگر منظره به درستی در سراسر منظره اجرا شده باشند، اصل وحدت به راحتی قابل اندازه گیری است. وحدت در طراحی به سادگی به این معنی است که تمام قسمت های مجزای منظره با هم کار می کنند تا یک طرح کلی عالی ایجاد کنند. رنگ‌ها، شکل‌ها، اندازه‌ها، بافت‌ها و سایر ویژگی‌ها با هم کار می‌کنند تا فضایی یکپارچه ایجاد کنند. الگوها و رنگ ها اغلب تکرار می شوند.نورپردازی، ویژگی‌های خاص، شکل‌های تخت و مناظر سخت مانند راه‌های پیاده‌روی، همه باید با هم کار کنند تا ظاهری دلپذیر و منظره‌ای یکپارچه ایجاد کنند.

  هنگام طراحی منظره برای ویلا یا خانه خود، باید یک قدم بردارید و قبل از اینکه برای مرحله بعدی شروع کنید، آن را انجام دهید.

از ورودی شروع کنید

همیشه از حیاط جلویی خود شروع کنید. با انجام این کار می توانید حتی قبل از ورود مهمانان به خانه تان یک منظره شگفت انگیز برای مهمانان خود ایجاد کنید. بگذارید ببینند که شما چقدر از نظر زیبایی شناسی در مورد زیبایی ویلا یا خانه خود حساس هستید.

فضای زیبا و در عین حال سخت برای اجرای محوطه سازی ویلا در تهران

قبل از کاشت گیاهان، مطمئن شوید که تمام سختی ها انجام شده است. این شامل ایوان، پیاده رو، راهرو، پارکینگ، عرشه، حصار و پاسیو و غیره است. این موارد شامل ساخت و ساز است و برخی بدون بتن تکمیل نمی شود. آنها می توانند به چمن آسیب برسانند، خاک و کاشت را مختل کنند. بنابراین، این کارها باید ابتدا انجام شود.

ادغام شخصیت شما و محوطه سازی ویلا در تهران

شما می توانید برخی از منظره های شخصی را نیز به چشم انداز کلی اضافه کنید. سنگ قلوه ها و گیاهان دلخواه را در اطراف چشمه یا آب اضافه کنید. با استفاده ازهنر در محوطه سازی ویلا در تهران، خلاقیت به خرج دهید، مجسمه ها، خانه پرندگان یا هر شاهکار معماری دیگر را با نور ولتاژ پایین که این مواردرا برجسته می کند، ترکیب کنید.

کار نهایی درمحوطه سازی ویلا در تهران

شما می توانید با افزودن گیاهان آویزان، سبدهای آویزان، جعبه های کوچک و بسیاری موارد دیگر، منظره خود را سفارش دهید. ظروف بزرگی که درست در کنار ورودی شما قرار می گیرند می توانند آن را متفاوت و جذاب جلوه دهند. مطمئن شوید که از گل ها به طور معقول استفاده می کنید، رنگ های زیاد ممکن است زیاده روی کنند. برای محوطه سازی ویلا در تهران، کارهای بسیار جذاب و مختلفی وجود دارد که می توانید در ویلای خود آنها را انجام دهید.