محوطه سازی ویلا با کمترین هزینه

محوطه سازی ویلا با کمترین هزینه ،یکی از مهم‌ترین جنبه‌های هر پروژه‌ای، میزان هزینه‌ای است که باید صرف آن شود. فرقی نمی‌کند شما بخواهید برای محوطه خود وسایل و مبلمان تهیه کنیدو یا دوباره از نو بازسازی کنید؛ بالاخره هر کاری هزینه‌ای دارد! ممکن است در ابتدا با در نظر گرفتن هزینه‌های مختلف از محوطه‌سازی منصرف شوید، ولی نگران نباشید، شما می‌توانید با هزینه‌ای که برای محوطه‌سازی در نظر گرفته‌اید فضایی جذاب و زیبا بسازید.در این مطلب راه‌کارهایی برای محوطه سازی با کمترین هزینه باغ بیان شده است که به شما برای داشتن محوطه‌ای جذاب کمک می‌کند. با مطلب محوطه‌سازی باغ با کمترین هزینه همراه چیدانه باشید.

محوطه سازی ویلا با کمترین هزینه

با توجه به تنوع بالا و گستردگی انواع مختلف موزاییک پلیمری، می توان آن را یکی از پرفروش ترین کفپوش های محوطه سازی دانست. موزاییک پلیمری به دلیل فرمولاسیون متفاوتش نسبت به موزاییک بتنی معمولی، و استفاده از رزین مصنوعی در ترکیب آن، در کف سازی کارخانجات تولید شیمیایی، پالایشگاه ها و کارواش ها، پارکینگ ها و باغ و ویلاهای شخصی مورداستفاده قرار می گیرد. مشابه این محصول، کفپوش پرسی است، که تقریبا در اغلب معابر عمومی و پیاده روهای شهر اجرا شده، و درصد بتن بیشتری در مقایسه با سرامیک پلیمری دارد.

محوطه سازی ویلا با کمترین هزینه

محوطه سازی ویلا با کمترین هزینه

ساخت ومحوطه سازی ویلا با کمترین هزینه

هزینه ساخت ویلا به طور متوسط ۸ میلیون تا ‍۱۲میلیون تومان در هر متر مربع هزینه دارد. پس به جز هزینه زمین، صاحب خانه حدودا ۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تا ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان باید برای هزینه ساخت ویلای ۲۰۰ متر مربعی در نظر بگیرد. برآورد هزینه های ساخت بسته به موقعیت مکانی، گزینه های طراحی و جزییات اجرای داخلی و خارجی ویلا متفاوت خواهد بود. همچنین باید با مراجعه به متخصصین این امور، راجع به جزییات و عوامل تاثیرگذار بر هزینه ساخت ویلا اطلاعات لازم بیشتری دریافت شود.

گیاهان در محوطه سازی باغ با کمترین هزینه

یکی از مهم‌ترین عناصری که هویت باغ و حیاط شما را می‌سازد گیاهان هستند. گیاهان مورد استفاده در محوطه‌سازی بخشی از هزینه‌های ساخت محوطه را شامل می‌شوند در نتیجه انتخاب و نگهداری درست آنها برای کاهش هزینه‌ها اهمیت دارد. با چند کار کوچک می‌توانید در بخشی از هزینه‌های محوطه‌سازی باغ صرفه‌جویی کنید.

 • گیاهان رونده برای پوشاندن دیوار
 • انتخاب گیاهانی با نگهداری کمتر
 • گیاهان خود را تکثیر کنید
 • درخت میوه بکارید

معرفی کفپوش موزاییک پلیمری محوطه سازی ویلا با کمترین هزینه

کفپوش بتنی پلیمری یا موزاییک پلیمری، نسل جدید کفپوش های بتنی قدیمی است، که اغلب در فضای باز استفاده می شود، و به دلیل نوع طراحی و شکل خاصی که دارند، برای زیباسازی محوطه باغ و ویلاهای شخصی مورد استفاده قرار می گیرد. موزاییک پلیمری را می توان برای مقاصد مختلف مورد استفاده قرار داد. این نوع کفپوش یکی از جدیدترین انواع کفپوش های موزاییکی، و از پرکاربردترین مصالح ساختمانی و کفپوش های با طول عمر بالا است، که ترکیب ساخت آن شامل ماسه، سیمان، پودر سنگ، رنگ های افزودنی، آب و سنگ دانه است.

چمن مصنوعی در محوطه سازی

چمن مصنوعی در محوطه سازی

ساخت ویلا برای شما چقدر هزینه برمی‌دارد؟

زمانی که از یک ساختمان ویلایی صحبت می‌کنیم کیفیت های متفاوتی در ذهن ما شکل میگیرد و ممکن است هر کس با دیدگاهی متفاوت به این بنای ارزشمند نگاه کند. پس چطور میتوان با توجه به نوسانات قیمت در بازار و همچنین نیاز های متفاوت هر فرد از ویلا یک بر آورد قیمت کلی قبل از ساخت داشته باشیم؟

آیا استفاده از مصالح گران هزینه ی بالایی دارد

زمانی که از بر آورد حدودی هزینه ساخت ویلا صحبت میکنیم در واقع از یک ویلا با امکانات رفاهی معمول و فضا های استاندارد با مصالح معمول بازار صحبت میکنیم. طبیعتا استفاده از مصالح گران قیمت باعث بالا رفتن هزینه ها نیز می شود.

هزینه محوطه سازی

متوسط ​​هزینه ساخت ویلا بسته به موقعیت مکانی ، زیر بنای ویلا و پیچیدگی طراحی و اجرا بین۸ میلیون تا ۱۲ میلیون تومان در هر متر مربع است . در واقع هزینه ساخت ویلا در شمال با زیر بنای۲۰۰ متر مربعی به طور متوسط ۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تا ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان است.

چگونه هزینه ساخت ویلا را کاهش دهیم؟

راه های زیادی برای کاهش هزینه ساخت ویلا وجود دارد . اگر بخواهیم روش های کاهش هزینه های ساخت ویلا را بگوییم می توان آن ها را به دو دسته کاهش هزینه ساخت به کمک طراحی و کاهش هزینه اجرا تقسیم کنیم.

روش هایی برای کمتر کردن هزینه محوطه سازی

اگر می‌خواهید هزینه‌های تعمیر و نگهداری خانه را کاهش دهید، به کارهای ضروری محوطه‌سازی فکر کنید که ملک شما را سالم و عالی نگه می‌دارد. بدون این خدمات یا وظایف، چشم انداز شماکاهش می یابد. شما ناراضی خواهید بود و احتمالاً در نهایت برای اینکه منظره خود را به حالت اولیه برگردانید، هزینه بیشتری می کنید. اما حتی در حالی که وظایف ضروری نگهداری از منظره را انجام می دهید، در اینجا هفت نکته برای کاهش هزینه های محوطه سازی در خانه شما آورده شده است.

کل هزینه های محوطه را برآورد کنید

تمام موادی را که برای کار نیاز دارید فهرست کنید، هزینه مربوطه را ضمیمه کنید و تمام هزینه ها را برای کل محاسبه کنید. مصالح رایج محوطه سازی عبارتند از:

 • کمپوست
 • نورافکن
 • سیمان
 • چمن چمن
 • سنگ ریزه
 • تخته سنگ
 • سنگ محوطه سازی
 • الوار
 • کود
 • درختان
 • گیاهان
 • مالچ

یک منظره ساز چه کارهایی می تواند انجام دهد؟

متخصصان محوطه سازی می توانند طیف وسیعی از پروژه ها را به واقعیت تبدیل کنند، از جمله:

 1. طراحی منظر : ترسیم نقشه ها و طراحی اولین قدم مهم برای تجسم پروژه شما است.
 2. ساخت و ساز چشم انداز : مرحله بعدی، ساختن همه چیز است و می تواند شامل لایه برداری سخت (ساخته کاری) و نرم (کاشت) باشد.
 3. باغبانی : انتخاب گونه های مناسب برای پروژه خود و دانستن اینکه کدام گیاهان را درکجا قرار دهید، همه مهارت های یک منظره ساز حرفه ای است.

هزینه محوطه سازی چقدر است؟

با توجه به تفکر، مهارت و مراقبتی که برای محوطه سازی باغ انجام می شود، آماده باشید که بین 5 تا 10 درصد از ارزش کل خانه خود را کنار بگذارید، زیرا معمولاً هزینه تکمیل پروژه به این میزان است. البته، مبلغی که می پردازید بستگی به پیچیدگی کار و مدت زمان لازم برای انجام آن دارد. یک باغ ساده ممکن است حدود 5 درصد هزینه داشته باشد، در حالی که یک پروژه پیچیده با ویژگی های گران قیمت احتمالاً نزدیک به 10 درصد هزینه دارد.

محوطه سازی ویلا مدرن

محوطه سازی ویلا مدرن