محوطه سازی باغ و انواع باغ ، باغ ها دارای انواع گوناگون و شکل های مختلفی اند، به همین دلیل به صورت های متفاوت طراحی می شوند و نسبت به سلیقه افراد ظاهری متفاوت دارند . انتخاب نوع باغ علاوه بر سلیقه و ابعاد و اندازه باغ و شرایط برای اجرا نیز بستگی دارند . نگهداری های لازم برای باغ و فضای سبز، علاقه به باغ های کوچکتر و مدرن تر را بیشتر کرده است.

محوطه سازی باغ و انواع باغ :

باغ ژاپنی، باغ گل ، باغ جنگلی ، باغ درختی ، باغ سنگی ، باغ دیواری، باغ گیاه شناسی ( که مناسب فضا های شخصی نیست )، باغ ایرانی، باغ انگلیسی و … که هر کدام دارای عناصر و اجزا متفاوتی اند .

باغ ایرانی : ایده این باغ ها بر پایه فضایی مانند بهشت بوده که به همین دلیل، آب عنصری بسیار مهم در این نوع محوطه سازی و نماد پاکی است و درختان سرو نیز سمبلی برای ابدیت، دارای سبکی رسمی و استفاده از تقارن .

باغ جنگلی یا وحشی : هیچ روش و قانون خاصی برای اجرا نداشته و بر پایه بی نظمی است .

باغ ژاپنی : آبنما ها و برکه ، پرگولا ها ، سنگ ها و گیاهانی که در باغ های ژاپنی استفاده می شوند، مکانی را ایجاد نموده که باعث پاک سازی و آرامش روح و روان و ذهن می شود.

عنصر اصلی این باغ ها سنگ بوده که به صورت صخره ، قلوه ای و … در گوشه کنار باغ به کار می روند.

نوع دیگری از باغ های ژاپنی نیز وجود دارد که باغ سنگی نام داشته و به جای گل و گیاه و آب و برکه از سنگ و شن و ماسه و سنگ ریزه استفاده می شود.

باغ گل : زیبایی این باغ ها وصف ناپذیر بوده و مسلما بسیار نیاز به مراقبت ، رسیدگی و شناخت گل ها دارند.

شرکت سورن بام با سالها تجربه در زمینه معماری پایدار فعالیت های بیشماری داشته و در زمینه طراحی و اجراء روف گاردن ، دیوار سبز ، تراس سبز ،  محوطه سازی فضای سبز شهری و محوطه سازی باغ ، باغچه ، ویلا ، ساخت انواع آبنما ، آلاچیق ، پرگولا ، و انواع فلاور باکس ها نیز فعالیت دارد .