آبنما

آلاچیق

نور پردازی

دیوار سبز

بام سبز

محوطه سازی باغ ویلا ، باغچه

محوطه سازی باغ ویلا ، باغچه

محوطه سازی باغ ویلا ، باغچه ، طراحی و اجرای  محوطه سازی با هدف بهبود ظاهر ملک ، باغ ، ویلا و… یا اماکن عمومی و بهبود فضای آن انجام می شود . این اقدامات ، محوطه سازی در چندین مرحله انجام می شود و در دراز مدت نتیجه رضایت بخشی برای شما به ارمغان می آورد .

در محوطه سازی ترکیب عناصر و المان ها می تواند در بهینه سازی محوطه تاثیرگذار باشد  به طور مثال ترکیب المان هایی نظیر : چمن ها ، فلاور باکس ها ، تقسیم مرزها و مسیرهای عبور با قلوه سنگ های رود خانه ای ،آلاچیق ،کاشت بوته ها و درختان بزرگ و… می باشد . اجرای محوطه سازی از چشم انداز طبیعی ایجاد شده و از طبیعت تقلید می شود . در نگاه اول به نظر می رسد تجهیز چنین باغ و ویلا و… کار دشواری نیست اما چنین نمی باشد ، داشتن ذوق هنری و هارمونی عناصر در محوطه سازی باغ ویلا ، باغچه  به زیبایی آن جلوه ای ویژه می دهد .

نحوه طراحی محوطه سازی باغ ویلا ، باغچه :

منظره سازی و محوطه سازی مسئله ساده ای نمی باشد که در نگاه اول به نظر برسد ، زیرا نه تنها کاشت گیاهان مهم است بلکه باید اطمینان حاصل شود که آن ها برای مدت طولانی از زیبایی و رشد کافی برخوردار هستند . به موضوع محوطه سازی باید به طرز شایسته و جامعی پرداخته شود . محوطه سازی ، محیطی است که بر اساس اصول برنامه ریزی شده باید صورت گیرد  و برای جذابیت بیشتر آن و ایجاد حس کنجکاوی در هنگام ورود می توانیم المان ها و مسیر ها را   با اشکال هندسی ،  خطی مشخص شود .

کف سازی و محوطه سازی از چه متریال و المان هایی استفاده می شود :

مسیر ها در  محوطه سازی می توانند از متریال های مختلف استفاده شود و استفاده از سنگ های رودخانه ای برای سنگ فرش  کردن مسیرها استفاده شود  ،علاوه بر آن برای کف سازی می توانیم از چمن طبیعی ، مصنوعی ، واش بتن ، ترموود و … استفاده کنیم .  استفاده از پوشش های گیاهی  نیز در محوطه سازی باغ ویلا ، باغچه تاثیر به سزایی دارد لازم به ذکر است که آرایش نیمکت ها ،آلاچیق ، فانوس ها و… در زیبایی ساخت یک محوطه باغ ویلا تاثیر گذار است . یک محوطه سازی می تواند طبیعت را به شکل  طبیعی در یک منطقه خاص تداعی کند و زیبایی آن را در محوطه شما به ارمغان آورد . مهم نیست که باغ در کدام منطقه آب و هوایی و و شرایط اقلیمی واقع شده باشد . برای اجرای ایده ، طراح از خود منظره ، ویژگی های آن ، گیاهان مختلف و هم چنین فرم های معماری کمک می گیرد ، به عنوان مثال آلاچیق ، نیمکت ، مجسمه و… استفاده می شوند .

محوطه سازی در چه مکان هایی اجرا می شود :

  • باغ و ویلا
  • پارک و بوستان
  • روف گاردن
  • حیاط خانه های بزرگ و کوچک
  • تراس ها
  • حیاط ساختمان ها و مجتمع ها
  • میدان های شهری
  • ترانشه ها ( توسط فلاو رباکس های بتنی )

مجموعه های دیگر

Leave a Reply

نوشته‌های تازه

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت