محوطه سازی باغ با ایده های مدرن ، ایجاد فضای جادویی در باغ با ایده های مدرن محوطه سازی باغ فقط ایجاد فضای سبز و آبیاری و هرس نیست بلکه ایجاد فضای هیجان انگیز در هر فضای سبز ای است که شما می توانید ساعاتی از روز را با لذت در آنجا سپری کنید.

برای اینکه فضای زیباتری داشته باشید باید از درختچه ها و گل های مختلف استفاده کنید تا به منظره دلخواه خود در محوطه ویلا و باغ برسید.

چه ایده هایی برای محوطه سازی باغ به کار ببریم؟

برای طراحی محوطه سازی حیاط و محوطه سازی ویلا و باغ از المان هایی نظیر آلاچیق و آبنما و برکه و استخر و… استفاده می شود شما به کمک این المان ها می توانید فضایی مدرن را در محوطه باغ ایجاد کنید.

المان های کاربردی در محوطه سازی باغ با ایده های مدرن :

آبنما .

آلاچیق ، پرگولا ، چتر فضای باز و …

دیوار سبز .

فلاور باکس چوبی ، فلزی ، سنگی و …

مبلمان فضای باز .

طراحی محوطه رویایی در محوطه سازی باغ با ایده های مدرن :

برای ایجاد فضای زیبا در بافت از گلدان آنها و گلکاری های رنگارنگ و خلاقانه با آرایش و مرز بندیهای منظم می توانید استفاده کنید و با این کار فضای هنری ایجاد کنید. علاوه بر کاشت گلهای رنگارنگ باید به کاشت انواع گیاهان و درختان نیز توجه کنید زیرا باعث ایجاد هوای مطبوع می شوند.در طراحی محوطه سازی برای باغ از ترکیب مصالح و مواد مختلفی نظیر چوب و تخته سنگ و سرامیک و سنگ ریزه و درختچه های تزیینی و خزه ها و بوته های کوتاه و… استفاده می شود که هر یک از این مواد و مصالح باعث ایجاد جذابیت بیشتر در فضای باغ می شوند. موزائیک چمنی و موزائیک های سنگی از جمله مصالحی هستند که در طراحی محوطه فضاهای سبز مورد استفاده قرار می‌گیرند و در مکان های مشخصی قرار داده می شوند و برای ایجاد مرزبندی در فضای باغی می توانند مفید واقع شوند.

یکی از ایده هایی که می توانید آنرا به کار ببرید استفاده از گلدان های رنگارنگ در کنار باغچه های بزرگ و کوچک است.

یکی دیگر از نکاتی که باید به آن توجه کنید استفاده از مبلمان شیک در مکانی مناسب در فضای باغ است. شما برای استراحت قطعاً به این کار نیاز دارید. اگر فضای باغ شما بزرگ است می توانید با استفاده از المان هایی مانند آبنما و آلاچیق به جذابیت های محیط خود بیفزایید.

امیدواریم با توجه به المان هایی که برای تزیین محوطه باغ ارائه کردیم بتوانید فضای ایده آل ایجاد کنید و از داشتن آن لذت کافی را ببرید.