محوطه سازی ، محوطه سازی باغچه محوطه سازی فرآیندی است  که موجب تغییرات در زمین می شود و برای طراحی محوطه باید شرایط زمین و تغییراتی که در زمین ایجاد می شود را مورد بررسی قرار دهیم به همین علت برای تغییرات به بررسی خاک و شرایط اقلیمی می پردازیم و بعد از مناسب بودن شرایط  ، اطلاعات مربوطه به زمین را در اختیار طراحان قرار می دهیم تا طراحان طبق اطلاعات و در خواست المانهایی که توسط کار فرما ارائه شده طراحان شروع به طراحی کنند . محوطه سازی مختص به محیط های عمومی شهری و پار ک ها نمی باشند  بلکه محوطه سازی می تواند ، محوطه یک باغ ، ویلا ، حیاط ، روف گاردن و … باشد .

محوطه سازی ، محوطه سازی باغچه

محوطه سازی ، محوطه سازی باغچه

شرکت سورن بام در زمینه محوطه سازی ، محوطه سازی باغ ، ویلا ، حیاط ، باغچه ، بام سبز ، دیوار سبز، طراحی و ساخت انواع آبنما ها ، فلاور باکس ها و…. نیز فعالیت می کند . همچنین تولید کننده  انواع فلاور باکس ها و پنل های دیوار سبز ، سنگ های رودخانه ای نیز می باشد .

محوطه سازی ، محوطه سازی باغچه

محوطه سازی ، محوطه سازی باغچه

انتخاب خاک :

انتخاب خاک مناسب برای کاشت گیاهان از ویژگی های مهم محوطه سازی بشمار می آید ، زیرا خاک موجب رشد گیاه شده و در صورت نا مناسب بودن خاک  موجب جلوگیری از رشد گیاه شده و گیاه از بین می روند برای جلوگیری از این امر باید خاک آن منطقه را تعویض کنیم و یا خاک را تقویت کنیم که گیاهان کاشته شده در خاک رشد کنند .

لند اسکیپ

لند اسکیپ

کف سازی  :

کف سازی در محوطه سازی یکی دیگر از ویژگی های محوطه سازی است که باید به صورت  تخصصی کار کرد . در محوطه می توانیم از المانهایی نظیر سنگ ، واش بتن ، قلوه سنگ ، کف سازی با چوب که بهتر است چوب ترمو باشد استفاده کرد . در کف سازی علاوه بر زیبایی فضا ،  جدا سازی فضاها و مشخص کردن مسیرها نیز حائز اهمیت می باشند .

لند اسکیپ

لند اسکیپ

ساخت المانها درمحوطه :

در اجرای محوطه سازی از المان هایی نظیر :

  • آبنما ، آبنما سنگی ، آبنما باغی ، آبنما صخره ای و…
  • آلاچیق ، آلاچیق فلزی ، آلاچیق چوبی ، آلاچیق حصیری و…
  • پرگولا .
  • باربیکیو .
  • دیوار سبز .
  • فلاور باکس ، فلاور باکس چوبی ، فلاور باکس فلزی و….
لنداسکیپ

لنداسکیپ

لنداسکیپ

لنداسکیپ

برای مشاوره رایگان ،بازدید از محل پروژه و اجرای تخصصی با ما تماس بگیرید .