محوطه سازی، باغ سازی ، طراحی و معماری محیط و منظر طیف بزرگی از فعالیتها را در بر گرفته که شامل طراحی و محوطه سازی فضا های شهری مانند: پارکها و فضای سبز بلوارها و اتوبانها یا فضاهای شخصی تر مانند : روف گاردن ، باغ ، ویلا و … ؛ در کل معماری محیط و منظر به عنوان یک تعادل بین ساختمانها و معماری های به دست انسان ساخته شده با محیط طبیعی شناخته می شود و طی یک فرآیند که شامل مطالعه، طراحی و ساخت است صورت می پذیرد و چشم انداز جدیدی را به ارمغان می آورد.

محوطه سازی، باغ سازی

محوطه سازی، باغ سازی

سوالات متداوت محوطه سازی و باغ سازی

  1. سبک های باغ سازی
  2. روند طراحی باغ سازی و محوطه سازی چگونه می‌باشد؟

1. انواع باغ سازی

  • تاریخ معماری همیشه توجه به طبیعت بوده و انسان سعی در آوردن آن محیط به زندگی خود داشته که باغ سازی یکی از این اقدامات بوده که در همه جای جهان به نحوی این امر صورت می پذیرفت مانند: باغ سازی ایرانی ، فرانسوی ، انگلیسی که هدف ایجاد فضای سبز فرح بخش و زیبا بوده است .طراحان شرکت سورن بام با بررسی شرایط محیطی و نیاز های شما و ارتباطی که قرار است با محوطه خود داشته باشید دست به طراحی می زنند ؛ این طراحی برای تمامی قسمت ها صورت گرفته و کاملاً جز به جز می باشد تا بهترین استفاده را داشته باشد.
محوطه سازی، باغ سازی

محوطه سازی، باغ سازی

2. طراحی محوطه سازی ، باغ سازی

  • این طراحی از اولین فضا که ورودی می باشد شروع می شود ، ورودی باید دعوت کننده باشد برای مثال : اگر محوطه سازی برای حیاط یا پاسیو باشد. فقط یک دسترسی از ساختمان به فضا دارد اما اگر محوطه سازی باغ، ویلا، حیاط و … باشد علاوه بر ورودی ساختمان به محوطه ورودی مهم تری از بیرون به خود این فضا داریم که منطقاً باید توجه خاصی به آن شود.
  • همان طور که گفته شد ورودی باید حس دعوت کنندگی داشته باشد تا افراد را ترغیب به رفتن به این فضا کند و افراد میل به گذراندن وقت و استفاده از آن را داشته باشند.
محوطه سازی، باغ سازی

محوطه سازی، باغ سازی