مهمترین قسمت اجرای روف گاردن لایه های زیرسازی آن می باشد. ک در صورت بی توجهی به این موضوع توسط سازندگان خسارات جبران ناپیری را برای ساختمان به ارمغان می آورد . سورن بام با تجربه ترین شرکت در اجرای بام سبز استاندارد می باشد که تمامی لایه های بام سبز را با تضمین و گارانتی از نظر متریال و نحوه ی اجرا به شما عزیزان ارائه می دهد و به شما اطمینان خاطر می هد که بر اثر فشار وارده هیچ آسیب و بار اضافی به ساختمان شما وارد نشود که اجرای لایه های روف گاردن یکی از فعالیت های شرکت سورن بام می باشد .

لایه های روف گاردن

لایه های روف گاردن

سوالات متداول لایه های روف گاردن

  1. اجرای بام سبز بر چه اساسی ساخته می شود ؟
  2. لایه های روف گاردن چه کاربردی دارند ؟
  3. مراحل اجرای بام سبز را نام ببرید ؟

1. سه نکته اساسی در اجرای بام سبز چی می باشد ؟

  • محاسبه وزن اضافه شده به بام ساختمان
  • عایق بندی لایه های فیلتراسیون
  • زهکشی و خروج آب

2. ویژگی لایه های روف گاردن چیست ؟

لایه ی عایق باید تمامی سطح بام را بپوشاند و در برابر  عوامل زیر از خود مقاومت و استقامت نشان می دهد : اولین آیتم مقاومت در برابر ریشه ی گیاهان است که پس از رشد گیاه ، رشد ریشه گیاهان باعث آسیب به سقف بام می شود و در بعضی اوقات اگر عایق بندی به درستی انجام نشود ریشه گیاه از سقف عبور کرده است و وارد طبقه زیرین می شود . دومین آیتم مقاومت در برابر حشرات موجود در خاک است که با استفاده از سم پاشی به این موضوع رسیدگی می شود . آیتم سوم عایق بودن خاک و گیاهان در برابر گرما و سرما می باشد .

لایه های روف گاردن

لایه های روف گاردن

3. جزئیات اجرای بام سبز چگونه می باشد ؟

  • مرحله اول را می توانیم به زهکشی اختصاص دهیم ، اصطلاحا زهکشی را عمل خروج آب و املاحی که بیش از حد مجاز خاک هستند می نامند. که این مرحله از جمع شدن آب در بام سبز  جلوگیری می کند .
  • مرحله دوم فیلتراسیون می باشد لایه ای الیافی است که از عبور و وارد شدن املاح به سطح پایینی خاک جلوگیری می کند .
  • مرحله سوم را در لغت ایزولاسیون می نامند که این مرحله کف پشت بام را از آسیب ها مصون نگه می دارد .