قلوه سنگ ،سنگ رودخانه ای ، سنگی است با طیف های رنگی مختلف که در فضاهای خارجی و داخلی،در کنار مبلمان شهری و باغچه ها گلدانها،آکواریوم، فضای سبز جهت سنگ فرش کردن (دارای اشکال هندسی مختلف:مدلهای گرد،گوشه دار و شکسته)در طراحی بام سبز،دیوار سبزودر اطراف استخر و کف حمام مورد استفاده قرار می گیرد.قلوه سنگ ها دارای مقاومت بسیار و دارای قیمت ارزان تر از متریال ها و سنگ های مشابه هستند که  حتی شما را از ترمیم دوباره بی نیاز می کنند.

بلوکاژ(قلوه چینی)چیست؟

برای جلوگیری از نفوذ آب داخل کف ساختمان یک لایه سنگ قلوه را روی سطح  خاک کوبیده قرار می دهیم به این شیوه بلوکاژ یا قلوه چینی می گویند .در روش قلوه چینی سنگ های قلوه ای از بزرگ به کوچک روی هم چیده می شوند .در این روش نیازبه ملات در بین سنگ ها ندارد و  از لاشه سنگ ها نیز استفاده می شوند .

گابیون چیست؟

گابیون یه واژه ی ایتالیایی بنام قفس بزرگ می باشد و شامل جعبه هایی  قفسه ای و فلزی اطلاق می شود که داخل آن را با سنگ و یا شن پرکرده و مورد مصرف قرار می گیرد.برخی از ساختمان‌ها تماماً بر اساس گابیون ساخته‌شده و به‌طور کامل بار ساختمان را بر دوش می‌کشند. گابیون‌ها امروزه برای تزیین و زیبایی در نمای خارجی ساختمان‌ها نیز کاربرد داشته و خصوصاً در مراکز تجاری از دیوارهای گابیونی استفاده می‌شود.

 

قلوه سنگ ،سنگ رودخانه ای مزایای گابیون :

*عدم انتقال رطوبت

*دارای کاربری فراوان

*دارای نقش سازه ای و غیر سازه ای

*زیبایی بخشی به محل مورد نظر

شرکت سورن بام در زمینه معماری پایدار فعالیت های بیشماری انجام داده از جمله : محوطه سازی ، باغ ، ویلا ، حیاط ، تراس ،بام سبز ، آبنما ، آلاچیق ، برکه و چشمه و… شرکت سورن بام تولید کننده پنلهای دیوار سبز و انواع فلاور باکس ، سنگ های رودخانه ای نیز می باشد.