فلاور باکس های چوبی سورن بام

فلاور باکس های چوبی سورن بام ، برای زیبایی بیشتر کاشت گل و گیاهان می توانیم از باکس استفاده کرد ، این جعبه های گل را می توان در ابعاد و اندازه های مختلف طراحی و اجرا کرد ، فلاور باکس ها انواع مختلفی دارند از جمله : چوبی ، فلزی، فایبر گلاس ، شیشه ای و…

فلاور باکس های چوبی سورن بام به چه صورت می باشند :

  • دارای وزن متوسط

  • در طرح و اندازه های متنوع

  • مقاوم در برابر نور ،آب و تهیه شده از بهترین چوب روسی

  • مناسب جهت کاشت درخت و درختچه

  • دارای پوشش داخلی پلی کربنات جهت مقاومت بیشتر

در فلاورباکس های چوبی سورن بام گیاه و محیط کاشت آن در جعبه‌های مخصوصی که تمام یا بیشتر بام سبز را می‌پوشاند ، نگهداری می‌شود . در سیستم غیر مدولار محیط کاشت یک لایه پیوسته بر روی بام سبز می‌باشد. در سیستم  مدولار این محیط ناپیوسته است.

نحوه ساخت فلاورباکس های چوبی سورن بام :

فلاور باکس های چوبی سورن بام برای کاشت گل و گیاه استفاده می شود  که معمولا به صورت مکعب مستطیل و پلاستیکی در  موجود است اما شما می توانید با چند تکه چوب و به سادگی نمونه چوبی آن را بسازید و در منزل، روی دیوار و یا فلاشینگ پشت بام و تراس استفاده کنید. این یک پروژه بسیار خوب برای کسی است که به تازگی کارهای چوبی را آغاز کرده است.

ابزار مورد نیاز برای  فلاور باکس عبارتند از :

  • اره

  • پیچ گوشتی

  • متر

  • دریل برقی یا شارژی

مصالح مورد نیاز فلاور باکس عبارتند از :

چند تخته چوب

برش و مونتاژ تخته های چوبی

اندازه جعبه خود را تعیین کنید.

اگر می خواهید از فلاور باکس روی تراس و فلاشینگ استفاده کنید باید طول و عرض باکس از فلاشینگ و تراس بیشتر نباشد.

ترجیحا تخته چوبی را که برای کف باکس استفاده می کنید ضخامت بیشتری داشته باشد .

اگر ارتفاع فلاور باکس شما زیاد نباشد نوع چوب زیاد مهم نیست اما اگر ارتفاع باکس بیش از 40 سانتی متر باشد ترجیحا از چوب گونه های مقاوم مانند گردو برای این کار استفاده کنید.

بعد از تعیین اندازه ها و ابعاد برش چوب را انجام دهید سپس آنها را با استفاده از دریل و پیچ گالوانیزه ببندید .

اضافه کردن سوراخ زهکشی

جعبه را در سطح زمین قرار داده و با دریل به فاصله تقریبی 30 تا 40 سانتی متر کف جعبه را سوراخ کنید تا زهاب های ناشی از آبیاری فلاور باکس خارج شود و ریشه گیاه آسیب نبیند.

برش و قرار دادن صفحه در کف

برای اینکه خاک از کف باکس و از سوراخ های زهکش خارج نشود یک تکه صفحه نایلونی و یا نمدی به اندازه کف فلاور باکس برش داده و قبل از خاک ریزی در کف فلاور باکس قرار دهید همچنین به جای این کار می توانید از پوکه معدنی در کف فلاور باکس استفاده کنید.