فلاورباکس چوبی هلدینگ HI : یکی از عناصر مهم در روف گاردن ها و محوطه سازی باغ ،ویلا ،روف گاردن و… استفاده از فلاورباکس های چوبی می باشد که به راحتی با فضای سبز می تواند هماهنگ شود و هارمونی خاصی را در محیط ایجاد نماید.داشتن یک هارمونی خوب در فضا باعث آرامش درونی افراد می گردد و حس خوبی را به انسان ها می بخشد بنابراین وجود فلاورباکس های چوبی گزینه بسیار مناسبی برای فضاهای داخلی و خارجی می باشد.

نوعی فلاورباکس از جنس چوب پلاست وجود دارد که شباهت بسیاری به چوب دارد و چون باعث حفظ محیط زیست می گردد و در برابر شرایط نامساعد جوی از قبیل باران،گرما ،سرما و رطوبت مقاوم است و در برابر آب نفوذ ناپذیر است و دارای مقاومت بالایی است به همین خاطر طرفداران بسیاری را دارد و انتخاب خوبی برای کاشت گیاهان و پوشش های گیاهی می باشد.

 

فلاورباکس چوبی هلدینگ HI

فلاورباکس چوبی هلدینگ HI

فلاورباکس چوبی هلدینگ HI

در ابعاد مختلف وجود دارد به همین دلیل می توان در هر فضایی از آن ها استفاده نماییم و تقریبا می توان گفت هر گیاهی را داخل آن کاشت حتی در فضاهای بسته می توان در آن سبزیجات مانند جعفری و…بکاریم و از آن ها استفاده نماییم،در فضاهای خارجی و باز مانند روف گاردن و یا حیاط ویلا و باغ نیز می توان از گیاهان مقاوم تر مانند کاج استفاده نماییم تا مقاومت بالایی در برابر شرایط آب و هوایی مانند برف،باران،باد های شدید داشته باشند.

فلاورباکس چوبی هلدینگ HI

فلاورباکس چوبی هلدینگ HI

 

از فلاورباکس های چوبی می توانیم در حیاط های قدیمی منازل استفاده کرده و محیط سنتی و قدیمی خود را امروزی تر نموده و تلفیق گذشته و امروز را به افراد القا نماییم هم چنین می توانیم از این فلاورباکس ها در محیط هایی که امکان کاشت گل و گیاه بر روی زمین وجود ندارد استفاده نماییم.از فلاورباکس ها می توان در پاسیوها،تراس،پشت بام،حیاط،پارکینگ و..رستوران ها،کافی شاپ،منازل،مراکز تجاری،آموزشی،تفریحی،بهداشتی،اداری و…یا در کنار نیمکت و فضاهای نشیمن و مکان هایی که مزاحم رفت و آمد افراد نبوده و ایجاد مزاحمت نکند استفاده نماییم.استفاده از فلاورباکس های چوبی در فضای سبز انتخاب بسیار مناسبی است،زیرا تلفیق گیاه و چوب در یک محوطه ،فضای مارا به طبیعت نزدیک تر می نماید.

فلاورباکس های چوبی انواع مختلفی دارند که از جمله می توان به موارد زیر اشاره نمود:

فلاورباکس چوبی هلدینگ HI:

این مدل فلاورباکس بر روی دیوار نصب می گردد و معمولا به صورت مکعب مستطیل 30*30*100می باشد.

فلاورباکس زمینی:

متداول ترین نوع باکس چوبی نوع زمینی آن است که در هر فضایی کاربرد دارد . باکس زمینی شامل اشکال مختلف هندسی و پلکانی می باشد که آن را می توانیم بسازیم و استفاده نماییم.

فلاورباکس زمینی

فلاورباکس زمینی

فلاورباکس معلق:

همان طور که از اسم آن پیداست این نوع فلاورباکس توسط سیم بکسل در هوا معلق می باشد. این نوع فلاورباکس در اشکال خاص وجود دارد . همینطور آبیاری گیاهان در فلاورباکس معلق بسیار راحت بوده و در آنها هر نوع گیاهی را می توان کشت کرد.

فلاورباکس سینی دار:

این نوع فلاورباکس دارای زهکش و یا سیرکوله می باشد که آب اضافی حاصل از آبیاری گیاهان را خارج می نماید.