فروش انواع سنگ

فروش انواع سنگ

آنچه در این مقاله میخوانیم

فروش انواع سنگ :

فروش انواع سنگ : گروه مهندسین  سورن بام گونه های متنوعی از سنگ ها را در اجرا استفاده کرده تا تنوع و زیبایی حاصل گردد . یکی از پرفروش ترین سنگ های حال حاضر سنگ قلوه ای می باشد که در رنگ های سفید صدفی،سفید چینی،طوسی،زرشکی،مشکی می باشد .  در کارخانه ی شرکت سورن بام به صورت قلوه ای صیقل داده می شود و به شکل سنگ رودخانه ای روانه ی بازار می شود. سنگ های تولیدی شرکت سورن بام با نازل ترین قیمت عرضه می شود .

فروش انواع سنگ

فروش انواع سنگ

فروش انواع سنگ ها :

  • تراورتن

  • گرانیت

  • مرمریت

  • چینی

  • لایم استون

  • ترانیکس

  • سند استون

  • لونیکس

در اجرای فضای خارج و داخل با سلیقه کارفرما تهیه و اجرا می گردد .

فروش انواع سنگ در نمای داخلی :

تراورتن، مرمریت ، گرانیت ، چینی ، لایم استون و تقریبا تمام سنگها را می توان برای دیوار های داخلی ساختمان بکار برد . این به این خاطر است که سنگ در معرض ناملایمات جوی قرار ندارد.

با این حال ممکن است در طراحی فضاهای داخلی ما محدودیت هایی در رنگ و ابعاد سنگها (به دلیل ناکافی بودن نور طبیعی فضا و…)داشته باشیم . یا عواملی همچون رطوبت زیاد، نیاز به  نظافت مکرر محیط و اهمیت داشتن سختی در مقابل سایش و براقییت ساب سطح سنگ، انتخاب ما را محدود تر کنند .

با اینکه امروزه مرمرییت ها  به دلیل جلا پذیری خوب و تنوع زیادشان در رنگ و طرح و قیمت، طرفدار زیادی در سنگ کاریهای داخل دارند، نمی توان از زیبایی و تنوع سنگ های تراورتن و آنتیک گذشت، که جلوه های بسیار زیبایی را از ترکیب آنها  می توان در لابی ها ،پاگرد ها، اطراف درب آسانسورها،دیوارهای راه پله، دیوار های پارکینگ و … خلق کرد.

فروش انواع سنگ

فروش انواع سنگ

 نمای خارجی :

سنگ های تراورتن ،گرانیت و سند استون از جمله سنگهای مناسب برای نمای خارجی ساختمان می باشند . تراورتن ها مقاومت خوبی در برابر سرما ،گرما،اشعه UVنور خورشید و رطوبت ، نسبت به سایر انواع سنگها دارند. البته اکثر گرانیت ها نیز دارای این خصوصیات هستند . اما بعضا رطوبت هوا ممکن است باعث اکسید شدن کانی های آهن موجود در سنگ شده و موجب  نازیبا شدن ظاهر سنگ شود . در بعضی از انواع تیره آنها نور خورشید موجب از دست رفتن رنگ طبیعی سنگ شود.

این نکته نیز هائز اهمیت است که در دو دهه اخیر با توجه به پیشرفت ماشین آلات استخراج و فرآوری سنگهای ساختمانی،معادن سنگ ساختمانی ، بخصوص تراورتن دارای  گسترش چشمگیری در ایران شده است . در نتیجه کارخانجات سنگ بری که سنگ تراورتن را فرآوری می کنند نیز تعدادشان افزایش یافته است .

قلوه سنگ رودخانه ای سورن بام

قلوه سنگ رودخانه ای سورن بام

ویژگی سنگ تراورتن :

سنگ تراورتن با توجه به تنوع زیادی که در رنگ و در طرح های زیبای طبیعی در خود دارد توانسته جایگاه ویژه ای در بین سایر انواع سنگها به خود اختصاص دهد. آهکی بودن و تخلخل سنگ تراورتن که یکی از شاخصه های آن نیز به شمار می رود، کمک می کند تا به خوبی با سیمان چسبندگی ایجاد کند و در نتیجه ماندگاری آن روی نما به خوبی حفظ شود.

موارد استفاده سنگ تراورتن

به همین جهت استفاده از انواع سنگ تراورتن برای نمای خارجی رواج بیشتری پیدا کرده است . البته باید در نظر گرفته شود که روش نصب سنگ برای نمای خارجی با بقیه موارد فرق می کند.

با توجه به اختلاف دمای محیط بیرون در شب و روز و تغییرات فصول و در نتیجه انبساط و انقباض سنگ ، اگر از روش نصب دوغاب سیمان استفاده شده باشد احتمال کنده شدن سنگ از روی نما وجود دارد . بنابراین با اسکوپ کردن پشت سنگ آن را روی نما محکم می کنند . در غیر اینصورت باید اندکی بعد از نصب جهت جلو گیری از ریزش سنگها،تک تک آنها را به نما پیچ  کرد . که ظاهر خوبی ندارد پس بهتر است هزینه ای که قرار است بعداز نصب صرف این کار شود قبل از نصب صرف اسکوپ کردن آن شود .

روش دیگر روش خشکه چینی است، که در این روش با استفاده از پروفیل و نبشی های فلزی پشت کار را شاسی کشی کرده و سنگ را که بصورت تایل می باشد بوسیله گیره روی شاسی محکم می کنند .

سنگ کف فرش محوطه سازی و پیاده رو :

استفاده از سنگهای تراورتن ، چینی و گرانیت بسیار برای کف فرش بام و پیاده رو مناسب است. مقاومت در برابر رطوبت و فشار و یخ زدگی از جمله مشخصات این سنگ ها می باشد.

توجه: معمولا برای جلوگیری از لغزیدن پا  در مواقع بارندگی و یخبندان،هنگام راه رفتن روی سطوح فرش شده با سنگ معمولا سطح سنگ را صیقلی نمی کنند و بعدا  سطح آنها را نیز برش هایی برجسته می کنند تا اصطکاک آنرا افزایش دهند.

پیشنهاد: گرانیت های ارزان قیمت مثل گرانیت سفید نطنز،مروارید مشهد، نهبندان و انواع تراورتن  که بصورت بی موج (Cross cut) بردیده شده باشند . زیرا در این حالت سنگ مقاومت بیشتر در برابر فشار و ضربه تحمل می کند.

مقالات مرتبط
پروژه‌های سنگ قلوه ای سورن بام
Call Now Button