فروش انواع آبنما

فروش انواع آبنما ، آبنماها دارای انواع ، اشکال و اندازه های گوناگونی هستند که متناسب با محل نصب و نوع استفاده طراحی می شوند.زمانی که صحبت از آبنما می شود اولین چیزی که به ذهن ما می آید فواره ها هستندچون قدیمی ترین و پر کاربرد ترین نوع آبنما می باشند. فواره ها خود دارای انواع مختلفی مانند جهنده ، ریزشی و پرتابی می باشند که عمدتآ این فواره ها را به وسیله نور پردازی جذاب تر و دیدنی تر می کنند. نوع دیگر آب نما آبشار و جوی بار می باشد،این نوع از آبنما جذابیت خاصی برای مردم دارد زیرا برای آنها طبیعت را تداعی می کند.

نوع دیگر آبنماهای مدرن هستند که آب را به صورت دیواره ای از بالا به پایین روانه می کنند که امروزه از این آب نماها بسیار استفاده می شود. این نکته را هم باید بدانید به دلیل اینکه در آب نما ها آب در یک مدار بسته جریان دارد اتلاف آب بسیار پایین است و به راحتی و بدون ترس از هدر رفتن آب می توان از آنها استفاده کرد.در ایران باستان آب پیام‌آور روشنایی و پاکی به شمار می‌رفت و از ارزش  زیادی برخوردار بود. شاید به علت اینکه ایران کشوری کم‌ آب بوده، این مایع حیاتی بین  ایشان قدر و منزلتی والا داشته است. آب در نزد ایرانیان نه تنها برای رفع نیازها  مورد استفاده قرار می‌گرفته، بلکه از لحاظ معنوی و روحی نیز تاثیر بسیاری داشته  است.

فروش انواع آبنما

فروش انواع آبنما

فروش انواع آبنما :          انواع آبنما |طراحی و اجرا| شرکت سورن بام

آب با قابلیت‌های مختلف خود مانند حیات، تازگی، درخشندگی، پاکیزگی، رونق و  رواج روشنایی، سکون و آرامش و تحرک، احساس‌های متفاوت در روح و روان انسان گذارده  است.به همین دلیل همواره در مکان‌هایی که ساخته دست بشر هستند، به صورت‌های مختلف  برای خود جا باز کرده است. یکی از اصلی ترین عناصر طراحی و ساخت باغ ها آبنما و استخر بوده است.

استخر باغ‌های قدیمی دارای عمق  زیاد و چندین فواره بوده‌انداز جمله استخر باغ بزرگ هزار جریب که در دوره صفویه در  اصفهان احداث شد و پانصد فواره داشت .این مساله در رابطه با مکان‌هایی مانند پارک یا باغ  بیشتر چشمگیر است. زیرا عنصر آب به عنوان یکی از زیباترین زمینه‌های دید و یکی از  موارد تکمیلی فضای سبز مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته در این مکان‌ها وجود آب  برای پاکیزگی محل و آبیاری درختان و گل‌ها یا استفاده برای سرویس‌های بهداشتی،  ضروری و پراهمیت است.
اصلی‌ترین عاملی که همواره به باغ‌های ایرانی حیات  می‌بخشید،آب جاری بود که در چهارباغ‌ها،‌ جویبارها و جوی های  کم‌ شیب و مارپیچی به  حرکت در می‌آمد و هوای باغ را مطبوع و دلپذیر می‌ساخت. در باغ‌های تزیینی که به  حوض‌ها می‌پیوست،جدول ها معمولا با سنگ و آجر ساخته می‌شد. در کف آب‌نماها و بیشتر  جاهایی که آب در جریان بود، اغلب تخته سنگی با تراش سفید رنگ یا با طرح‌های مختلف  کار می‌گذاشتند که به موج آب، جلوه زیبایی دهد.

فروش انواع آبنما

فروش انواع آبنما