طراحی و اجرای انواع آلاچیق در هر فضایی امکان پذیر می باشد ، بیشتر در محوطه سازی ، محوطه باغ ، ویلا ، باغچه ، حیاط ، روف گاردن ، پارک ها و… کاربرد دارند . آلاچیق ها فضایی مناسب برای استراحت و تفریح در فضای باز می باشد آلاچیق ها فضایی نیمه بازی است تا به اطراف محوطه اشراف داشته و در عین حال ایجاد سایه کرده تا ساکنین از فضای سبز لذت ببرند .

متریال قابل استفاده در ساخت آلاچیق :

استفاده آلاچیق عموما در فضای باز است بر همین مبنا برای ساخت آلاچیق شرایط اقلیمی بسیار حائز اهمیت است .باید در نظر داشته سازه باشیم اکثر آلاچیق ها از جنس چوب و فلز می باشد و یا ترکیبی از چوب و فلز ، در صورت استفاده از سازهای فلزی باید از رنگ های دریای و یا رنگ های اپوکسی برای کاور کردن فلز استفاده شود و همچنین در صورت استفاده از سازه چوبی حتما از چوب ترمو که مقاومت بالایی در برابر حرارت و پوسیدگی دارد .

انواع آلاچیق ها:

1- آلاچیق های فلزی

2- آلاچیق های چوبی

3- آلاچیق های ترکیبی

 

آلاچیق فلزی:

آلاچیق های فلزی در هر شرایط اقلیمی قابل اجراء می باشند و مقاومت و ماندگاری بالایی نسبت به آلاچیق های چوبی دارند . در برابر عوامل جوی و رانش زمین ، زلزله ، طوفان و… مقاوم هستند . زمان ساخت آلاچیق فلزی کمتر از سایر آلاچیق ها می باشند و در اشکال و ابعاد ، مختلف ساخته می شوند و تنوع رنگی بالایی دارند.

آلاچیق چوبی :

آلاچیق های چوبی از لحاظ سازه ایی و اسکلت بندی همراه با ترمو وود می باشد و طریقه ساخت اولیه آنها و فوندانسیون تقریبا مانند آلاچیق های سفالی است . چهار چوب آلاچیق ها را با چوب و سقف آن را سفالی کرده و توسط لمبه های چوبی سقف را پوشش می دهند .

محل های مورد استفاده

حیاط و فضای باز (بهترین محل از نظر نور و زیبایی انتخاب شود )

کنار استخر

روف گاردن

تراس و …

شرکت سورن بام توسط تیم طراحی متخصص و کارشناسان مجرب خود در طراحی و اجرای روف گاردن ، محوطه سازی ، باغ ، ویلا، حیاط ، تراس ، آلاچیق ، آبنما و… فعالیت دارد و همچنین در تولید انواع پنل های دیوار سبز و انواع فلاور باکس ها و سنگ های رود خانه ای فعالیت می کند .