طراحی و ساخت محوطه سازی ویلا ، محوطه سازی همان گونه که فضای داخلی نیازمند طراحی و دیزاین می باشد . فضای بیرونی و نمای خارجی نیز مستلزم این است که با ظرافت و سلیقه خاصی طراحی شود چرا که فضای بیرونی اولین چیزی است که افراد با آن روبرو می شوند ، بدیهی است که اگر نمای بیرونی به شکل مهندسی و دقیق طراحی شود تاثیر بسزایی بر روی انسان ها می گذارد. محوطه سازی انواع مختلفی دارد و المان هایی که در آن نیز به کار می رود نیز بسته به ذوق و سلیقه و مقدار بودجه ،متفاوت است.مهندسین معماری شرکت سورن بام فضای بیرونی را طراحی نموده و جا نمایی المان ها را در طراحی خود مشخص می نمایند و با موافقت کارفرما آن را اجرا می کنند. محوطه سازی ویلا یکی از مهم ترین اقدامات در زیباسازی و مدرنیته کردن ویلا می باشد.

محوطه سازی ویلا شمال

محوطه سازی ویلا شمال

مراحل طراحی و ساخت محوطه سازی ویلا

مراحل اجرای محوطه سازی ویلا با سبک‌های طراحی در برگیرنده موارد زیر می‌باشد:

مرحله اول: ایده پردازی و مشورت طراح با کارفرما در خصوص طرح پیشنهادی

مرحله دوم: طراحی کانسپت و انطباق طراحی محوطه با در نظر گرفتن شرایط ویلا و مشورت با کارفرما

مرحله سوم: مشخص شدن طراحی اصلی همراه با جزئیات دقیق پروژه

مرحله چهارم: برآورد تقریبی هزینه محوطه سازی ویلا با در نظر گرفتن متریال‌ها و گیاهان انتخاب شده

مرحله پنجم: شروع عملیات اجرایی و ساخت محوطه سازی ویلا

المان های طراحی و ساخت محوطه سازی ویلا

 

 

مزایای طراحی و ساخت محوطه سازی ویلا

فضای بیرونی ویلاها می تواند محیط بسیار مناسبی برای شب نشینی ها و مهمانی ها گردد و افراد استفاده ی بهینه را از فضای خود داشته باشند، چرا که فضای بیرونی با محوطه سازی کردن علاوه بر زیبایی باعث آرامش روح و روان انسان ها می شود و از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه است و در بحث خرید و فروش ویلاها باعث افزایش قیمت ملک می گردد، در محوطه سازی ذوق و سلیقه مهندسین معمار بسیار حائز اهمیت است زیرا بسیاری از افراد محوطه سازی را فقط بسنده به کاشت گل و گیاه می دانند در صورتی که ایجاد فضای سبز فقط یکی موارد محوطه سازی می باشد،به طور مثال دیوارهای بلااستفاده ویلاها می توانند جایگاه گرین وال های مصنوعی و طبیعی خیره کننده ای شوند،این گرین وال ها در ابعاد و انواع متفاوتی هستند و بسته به نوع سلیقه ،شرایط اقلیمی، آب و هوا، میزان نور و… باید انتخاب گردد.در مناطقی که خشک و دسترسی به آب مشکل است گروه معماری شرکت سورن بام دیوارهای سبز مصنوعی را پیشنهاد می کنند که پنلی و شاخه ای می باشند، دیوارهای سبز پوشیده از گل و گیاه روح آدمی را شور و نشاط می بخشد و فضای بسیار زیبایی به محوطه ما می دهد همچنین در مهمانی ها و جشن ها می توان در قسمتی از محوطه از آلاچیق ها استفاده کرد که فضای دلنشینی برای نشیمن و استراحت افراد در هوای باز است، آلاچیق ها نیز دارای ابعاد و اشکال متفاوت هستند و انتخاب سایز آن ها باید بر طبق مساحت محوطه باشد و نوع آن بر حسب آب و هوا، میزان بارندگی، سلیقه کارفرما و… باشد. داخل آلاچیق ها می توان از باربیکیو هم استفاده کرد ، صرف غذا در محیط بیرونی و محوطه خارجی می تواند بسیار لذت بخش و خاطره انگیز گردد.

تاثیر فلاورباکس در طراحی و ساخت محوطه سازی ویلا

استفاده از فلاورباکس های بزرگ و کوچک اطراف آلاچیق ،زیبایی محوطه را دو چندان نموده و باعث باشکوه شدن محیط پیرامون می گردد.در داخل فلاورباکس ها می توان از گل و گیاه با تنوع بسیار استفاده کرد،کاشت این گیاهان باید به دقت و ظرافت خاصی صورت گیرد به طور مثال گیاهان فصلی باید در زمان مناسب کاشته شود.