سفارش فلاور باکس

سفارش فلاور باکس  ، این نوع فلاور باکس ها در هر نوع طرحی قابل اجرا می باشند و از جنس بتن ساخته و با رنگ های مخصوص رنگ می شود. برای محوطه سازی یا روف گاردن استفاده از این سبک باکس ها به دلیل امکان ایجاد طرح های مدرن و زیبا رایج شده است.

شرکت سورن بام به صورت تخصصی طراحی و ساخت این نوع فلاور باکس ها را ارائه می دهد قابل اجرا به روی روف گاردن محوطه و فضا های داخلی فلاور باکس گلدان و یا جعبه ای بسیار زیبا جهت نگهداری از گیاهان شما می باشد. فلاور باکس ها بسیار شکیل و زیبا بوده و در برابر شرایط نامناسب از استحکام بسیار بالایی برخوردار می باشند.

انواع باکس ها در سفارش فلاور باکس

فلاور باکس سنگی :

طراحی با سنگ جنبه سنتی داشته و ماده ای سنگین وزن و مناسب برای گلدانهای دایمی خیابان. چون سنگ خاصیت تراوشی بسیار کمی دارد باید مسیر  خروج فاضلابش کامل کار کند.

فلاور باکس سفالی بدون لعاب :

ماده ای سنتی برای گلدانها،با اثر تراوشی به سایر زیاد که می تواند مستعد تولید امراض در منافذ خود باشد. این گلدانها در طرحها و شکلهای مختلف بویژه مخروطی،استوانه ای و کوزه ای دیده می شود.

فلاورباکس چوبی :

در استفاده از چوب باید بسیار دقت کرد که گلدانهایی از این جنس حتما نیاز به یک ظرف ضد رطوبت داخلی دارند.متداول ترین چوب های این کار ، ساج برمه ای، ایروکو و بلوط است.

فلاورباکس بتنی:

تعدادی از باکس ها در قالب سنتی و با ایجاد طرح های بسیار زیبا طراحی و ساخته می شود. که علیرغم اینکه از بتن ساخته می شوند ولی به دلیل کاربرد توری در شاسی آنان دارای وزن چندانی نیستند و به دلیل اینکه ساخت این باکس ها با حوصله بسیاری باید همراه باشد گران تر نیز می باشد. ولی نسبت به سایر فلاور باکس های بتنی دارای وزن کمتری می باشد.

در روش های صنعتی و نیمه صنعتی باکس های بتنی به صورت سری تولید می گردند که دارای وزن بسیار سنگینی بوده ولی نسبت به نوع بالا ارزان تر می باشد . اما سایر تولیدات صنعتی مانند باکس های فایبرگلاس سبک تر بوده ولی دارای مقاومت کمتری بوده و در مقابل شرایط محیطی دوام چندانی ندارد. ولی نوع بتنی آن هر چقدر در معرض آب و باران قرار گیرد دوام و بقای آن بیشتر می شود .

کاربرد فلاور باکس 

طرح های فضا سبز شهری در قالب ترکیب فلاور باکس ها و آب نماها با سایر نهاد های فیزیکی مثل سنگریزه رنگی ، خشت و قلوه و… میتواند منجر به ایجاد طرح ذکر شده شود

.از مزایای عمده اجرای این طرح ها استفاده از گل و گیاه و خصوصاً کاهش سطح چمن کاری بوده که هزینه نگهداری آن به صرفه می باشد.

سایر مزایای اجرای این طرح ها سرعت عمل ،هزینه کمتر در احداث و امکان تغییرات متوالی در سبک و نحوه اجرای آن با جابجایی نهاد های مورد کاربرد می باشد. (تغییر محل باکس ها یا تغییر رنگ سنگریزه ها )