طراحی و اجرای دیوار سبز یا باغ عمودی

دیوار سبز مدولار چیست

آنچه در این مقاله میخوانیم

طراحی و اجرای دیوار سبز یا باغ عمودی

مشاوره طراحی و اجرای دیوار سبز یا باغ عمودی ،  دیوار سبز یا باغ عمودی  به عنوان یک دیوار مستقل و یا بخشی از یک ساختمان است که بخشی از آن و یا به طور کامل با پوشش گیاهی خاصی مزین شده است و همچنین سیستم آبیاری هوشمند و خاک مخصوص و همچنین فیلتراسیون را باید حتما مدنظر گرفت تا یک دیوار سبز بسیار زیبا داشت . امروزه مفهوم دیوار سبز یا باغ عمودی و همچنین کاربرد آن با استفاده از تکنولوژی مدرن هیدرو پونیک گسترش یافته است. پوشش گیاهی جهت نمای سبز این دیوارها، همیشه بر روی بدنه خارجی دیوار قرار می‌گیرد.

طراحی و اجرای دیوار سبز یا باغ عمودی :

دیوار سبز یا باغ عمودی  مجموعه ای از جعبه های 30×30 می باشد که در صورت آسیب می توان جعبه مربوطه را برداشت و گیاهان را به راحتی تعویض نمود و به هیچ وجه نیازی به برداشت کل سیستم نمی باشد..

این جعبه ها به شکل مکعب مستطیل و به ابعاد 10×30×30 سانتی متر و از جنس پلی کربنات- پلی پروپلین می باشند که در قسمت فوقانی آن شیار تعبیه شده که لوله های آب در داخل آن قرار می گیرند و آبیاری از این طریق انجام می پذیرد.همچنین در قسمت پشت هر جعبه دو قلاب است که جعبه ها توسط آنها روی میله های فریم نگه دارنده قرار می گیرند.

طراحی و اجرای دیوار سبز یا باغ عمودی بام سبز :

طبقه‌بندی دیگر در خصوص بام‌های مسطح و شیبدار است. بام‌های سبز شیبدار، مشخصه برجسته بسیاری از ساختمان‌های اسکاندیناویایی هستند که نیازمند طراحی ساده‌تری در قیاس با بام‌های تخت می‌باشند. چرا که شیب بام کاهش خطر نفوذ آب از طریق سازه بام را با استفاده از لایه‌های آب‌بندی و زهکشی کمتری نسبت به بام تخت موجب می‌شود.

طراحی و اجرای دیوار سبز یا باغ عمودی و سودهای محیطی آن :

  • کاهش گرما

  • کاهش سربار خنک کردن ساختمان بین ۵۰ تا ۹۰ درصد

  • فیلتر کردن آلودگی‌های هوا و دی اکسید کربن که به کاهش بیماری‌های تنفسی مانند آسم کمک می کند.

  • فیلتر کردن آلودگی‌ها و فلزهای سنگین از آب باران

  • کمک به عایق کردن ساختمان در برابر آلودگی صوتی

  • ایجاد زیست‌گاه طبیعی

مقالات مرتبط
پروژه‌های دیوار سبز سورن بام
Call Now Button