هزینه گرین وال : دیوار سبز به عنوان یک دیوار مستقل و یا بخشی از یک ساختمان است که طور کامل با پوشش گیاهی خاصی مزین شده است. امروزه مفهوم دیوار سبز و همچنین کاربرد آن با استفاده از تکنولوژی مدرن  گسترش یافته است. پوشش گیاهی جهت نمای سبز این دیوارها، همیشه بر روی بدنه خارجی دیوار قرار می‌گیرد. دیوار سبز دیوار آزاد یا ایستاده‌ای است که  به طور کامل با پوشش گیاهی پوشیده شده است. دیوارهای سبز بسیار با شکوه و زیبا  هستند؛ کاربرد آنها در بام های سبز نمای دلنشینی را ایجاد می‌نماید که صرف نظر از مزایای زیست محیطی ، همگان می‌توانند از آن لذت ببرند و هوای پاک را احساس کنند .

هزینه گرین وال

هزینه گرین وال

تاریخچه دیوار سبز

قدمت دیوار سبز متعلق به ۶۰۰ سال و باغ‌های متعلق به بابل بر می‌گردد. دیوار سبز توسط استنلی هارت در دانشگاه ایلینوینز اورابا شامپاین اختراع شد. اخیراً مفهوم دیوار سبز با رشد گیاهان در آب‌های مغذی و معدنی برای تقویت نوآوری فناوری مورد استفاده بزرگ تر شده است. دیوارهای سبز از قطعات پیمانه‌ای که نگهدارنده ماده رشد هستند ساخته شده‌اند و می‌توان آن‌ها را بنا بر نوع پوشش رشد بکار رفته طبقه‌بندی کرد: پوشش نرم، پوشش حصیر شکل و پوشش ساختاری دو گروه اصلی طراحی و اجرای دیوارهای سبز شرکت سورن بام:

۱- نماهای سبز

۲- دیوارهای اکسیژن ساز

هزینه گرین وال :

در این سیستم گیاه بر روی سطح نما حرکت می‌کند. در این سیستم گیاه رونده و یا پیچ در حالیکه ریشه در زمین دارد (در یک بستر خاکی) شروع به بالا رفتن از ساختمان می‌کند. اخیراً برای نمای سبز سازه‌ای حمایت کننده هم در نظر می‌گیرند.

 دیوارهای اکسیژن ساز:

خود به دو دسته سیستم‌های فعال و غیر فعال تقسیم می‌شوند:

الف. سیستم‌های فعال: این سیستم‌ها جدید ترین نوع دیوارهای سبز می‌باشند. در این سیستم از هوای تولید شده توسط گیاهان در سیستم تهویه هوای ساختمان استفاده می‌شود. این دیوارها بر مبنای علم تصفیه هوای بیولوژیکی با واسطه گیاهی بر مبنای تحقیقاتی که در بیمارستان واترلو انجام شده است، پایه ریزی شده است. دیوارهای سبز با فیلتر بیولوژیکی، ظرفیت تصفیه هوا را افزایش می‌دهند. پوشش های طبیعی موتورهای تصفیه کننده و پاک کننده هستند. و سیستم تهویه هوا ا مکش از ریشه سیستم عمل می‌کند.

هزینه گرین وال

هزینه گرین وال

دیوار سبز غیر فعال : این دیوار ها هیچ معنایی از حرکت هوا از ریشه‌ها به درون سیستم تهویه ساختمان ندارد. تاثیر سیستم غیر فعال بر روی کیفیت هوای ساختمان از نظر علمی جای سوالات زیادی دارد. بعضی از دیوارهای سبز پشت شیشه محافظت می‌شوند تا نسبت به آنچه در دیوارهای غیر فعال رخ می‌دهد، جریان هوای قابل پیش بینی تری داشته باشند. در دیوار غیر فعال هیچ مکانیزمی برای گردش هوا وجود ندارد. در عوض آنها به صورت باز نگهداری می‌شوند تا بهبودی نسبی در گردش هوای آزاد تا آنجا که ممکن است، ایجاد کنند.

هزینه گرین وال

هزینه گرین وال

دیوارهای اکسیژن ساز، سازه‌ای مستقل دارند که جدا از نمای اصلی ساختمان و در فاصله‌ای نزدیک به آن قرار می‌گیرد و توسط ساختمان مهار می‌گردد. جزئیات مختلفی برای طراحی این دیوارها وجود دارد، که این جزئیات بیشتر مربوط به چگونگی نگهداری گیاه بر روی دیوار و شکل قالب‌های نگهدارنده سیستم مربوط می‌گردد. در شکل زیر یک نمونه این دیوارها و اتصال آن به ساختمان را مشاهده می‌کنید.

ساخت دیوار سبز و پوشش گیاهی

ساخت دیوار سبز و پوشش گیاهی

دیوار سبز طبیعی روف گاردن فرشته

دیوار سبز طبیعی روف گاردن فرشته

فواید اجرای دیوار سبز

  • طراحی و اجرای دیوار سبز شرکت سورن بام ، باعث کاهش دمای هوا می‌شوند، باعث ایزوله کردن دیوار می‌شوند و کاهش جذب انرژی خورشیدی و اشعات منعکس از خیابان و ساختمانهای دیگر در شهر باعث می‌شود .
  • دمای مصالح تشکیل دهنده دیوار در این حالت از حالت کمتر باشد و این تشعشع ثانویه در سطوح پوشیده شده با گیاه ذخیره می‌شوند . اگر چه این سطوح سبز در نتیجه فراتراوی، تنها در حدود ۴-۵ درجه یا کمی بیشتر دما را پایین می‌آورند.
  • طراحی و اجرای دیوار سبز شرکت سورن بام ،  با سیستم گردش مجدد آب بکار روند. و به منظور کاهش آلودگی آب سنگین کاربرد داشته باشند که این کار را با جذب مواد مغذی غیر حلال در آب انجام می‌دهند. این مواد مغذی باکتریهای معدنی هستند که اجزای ارگانیک میکروسکوپی آنها را برای گیاهان آماده می‌کنند.

طراحی دیوار سبز مطب

برای مشاوره رایگان ،بازدید از محل پروژه و اجرای تخصصی با ما تماس بگیرید .