طراحی و اجرای تراس سبز یا بام سبز ، به طور کلی طراحی و اجرای تراس سبز یا بام سبز عبارت از  فضایی است که با دیگر  فضای اطراف ، اختلاف ارتفاع داشته باشد و شاید به گونه ای باشد که از آن قطعه ، قطعات دیگر را بتوان به خوبی نگاه کرد. هدف از طراحی و اجرای تراس سبز یا بام سبز معمولا به منظور ایجاد فضایی در جلوی ساختمان و محل استراحت است . یا محلی که بتوان از آنجا مناظر محیط را دید.

می‌توانید با اجرای تراس سبز یا بام سبز تراس خود، انتخاب درست گل و گیاه، افزودن مبلمان درست، رنگ آمیزی مناسب، افزودن وسایل جانبی مقتضی و… آن را متحول کنید . از بام و تراس سبز  در طراوت و خنکی دل‌انگیز روزهای بهاری، گرمای دلچسب تابستان، خیال انگیزی پاییز و شکوه و رخوت زمستان ‌‌نهایت استفاده را ببرید .

اجرای تراس سبز یا روف گاردن عبارت است از :

به طور کلی طراحی و اجرای تراس سبز یا بام سبز عبارت از قطعه یا فضایی که با دیگر قطعات و فضای اطراف، اختلاف ارتفاع داشته باشد. شاید به گونه ای باشد که از آن قطعه، قطعات دیگر را بتوان به خوبی نظاره کرد .

هدف از طراحی و اجرای تراس سبز یا بام سبز به منظور ایجاد فضایی در جلوی ساختمان و محل استراحت است، یا محلی که بتوان از آنجا مناظر محیط را مشاهده کرد.

تاثیر طراحی و اجرای تراس سبز یا بام سبز در زندگی ها :

در روند رشد شهرنشینی شاهدیم که فضاهای ما هر روز بسته تر شده و از سبزی آن پیوسته کم می شود. در چنین فضایی احیا و استفاده درست از تراس بسیار مهم است. چرا که با توجه به آپارتمان نشینی امروز، تراس از تنها فضاهایی است که می توان در آن نفسی تازه کرد و از آسمان و نور مستقیم بهره برد.

مزایای بامهای سبز

— تامین فضایی سازگار و مطبوع برای کاربران ساختمان
— بهبود مناظر اطراف ساختمان با فراهم کردن یک فضای سبز زیبا
— ایجاد محیطی سبز ، زیبا و نیمه عمومی(مشاعی) برای ساکنین ساختمان و بالا بردن کیفیت زندگی
— ایجاد منظر شهری سبز و کاهش آلودگی
— کاهش بار گرمایش (با افزودن توده و لایه عایق حرارتی) و سرمایش بنا (از طریق سرمایش تبخیری)
— کاهش اثرات گرمایش و تغییرات آب و هوایی شهری
— افزایش محدوده زندگی
— کاهش سیلاب
— تصفیه هوا و کاهش CO2 هوا

تعریف بام سبز ، اجرای بام سبز

تعریف بام سبز ، اجرای بام سبز

تاثیر  اجرای تراس سبز یا روف گاردن در شهر ها :

بسیاری از ما علی رغم علاقه زیاد به طبیعت و زندگی سبز و سالم به خاطر محدودیت های کاری، اقتصادی، اجتماعی و … ناگزیر به زندگی در کلانشهر ها تن داده ایم اما همیشه رویای زندگی در باغی سبز و پرگل را در سر می پروریم. با وجود اینکه چنین امکانی برای همه فراهم نیست . لیکن با طراحی صحیح و رسیدگی به «تراس» که منجر به استفاده درست و مستمر از آن می شود، می توان این رویا را تا حدودی محقق کرد . به گونه ای که حتی کوچکترین تراس ها پتانسیل تبدیل شدن به باغچه ای باصفا و زیبا را دارند.

برای مشاوره رایگان ،بازدید از محل پروژه و اجرای تخصصی با ما تماس بگیرید .