شما اینجا هستید : خانه -> بام سبز -> طراحی و اجرای تراس سبز یا بام سبز

طراحی و اجرای تراس سبز یا بام سبز

طراحی و اجرای تراس سبز یا بام سبز

طراحی و اجرای تراس سبز یا بام سبز ، به طور کلی طراحی و اجرای تراس سبز یا بام سبز عبارت از  فضایی است که با دیگر  فضای اطراف ، اختلاف ارتفاع داشته باشد و شاید به گونه ای باشد که از آن قطعه ، قطعات دیگر را بتوان به خوبی نگاه کرد. هدف از طراحی و اجرای تراس سبز یا بام سبز معمولا به منظور ایجاد فضایی در جلوی ساختمان و محل استراحت است ، یا محلی که بتوان از آنجا مناظر محیط را دید.

می‌توانید با طراحی و اجرای تراس سبز یا بام سبز تراس خود، انتخاب درست گل و گیاه، افزودن مبلمان درست، رنگ آمیزی مناسب، افزودن وسایل جانبی مقتضی و… آن را متحول کنید و از آن در طراوت و خنکی دل‌انگیز روزهای بهاری، گرمای دلچسب تابستان، خیال انگیزی پاییز و شکوه و رخوت زمستان ‌‌نهایت استفاده را ببرید .

طراحی و اجرای تراس سبز یا بام سبز عبارت است از :

به طور کلی طراحی و اجرای تراس سبز یا بام سبز عبارت از قطعه یا فضایی که با دیگر قطعات و فضای اطراف، اختلاف ارتفاع داشته باشد و شاید به گونه ای باشد که از آن قطعه، قطعات دیگر را بتوان به خوبی نظاره کرد

هدف از طراحی و اجرای تراس سبز یا بام سبز به منظور ایجاد فضایی در جلوی ساختمان و محل استراحت است، یا محلی که بتوان از آنجا مناظر محیط را مشاهده کرد.

تاثیر طراحی و اجرای تراس سبز یا بام سبز در زندگی ها :

در زندگی کنونی در کشور ما از کمیت و کیفیت فضاهای خارجی خانه همچون تراس، حیاط و پاسیو هر روز بیش از پیش کاسته می شود.

در روند رشد زندگی شهرنشینی شاهدیم که فضاهای زندگی هر روز بسته تر شده و از سبزی آن پیوسته کم می شود. در چنین فضایی احیا و استفاده درست از تراس بسیار مهم است. چرا که با توجه به زندگی آپارتمان نشینی امروز، تراس از تنها فضاهایی است که می توان در آن نفسی تازه کرد و از آسمان و نور مستقیم بهره برد.

تاثیر طراحی و اجرای تراس سبز یا بام سبز در شهر ها :

بسیاری از ما علی رغم علاقه زیاد به طبیعت و زندگی سبز و سالم به خاطر محدودیت های کاری، اقتصادی، اجتماعی و … ناگزیر به زندگی در کلانشهر ها تن داده ایم اما همیشه رویای زندگی در باغی سبز و پرگل را در سر می پروریم. با وجود اینکه چنین امکانی برای همه فراهم نیست، لیکن با طراحی صحیح و رسیدگی به «تراس» که منجر به استفاده درست و مستمر از آن می شود، می توان این رویا را تا حدودی محقق کرد به گونه ای که حتی کوچکترین تراس ها پتانسیل تبدیل شدن به باغچه ای باصفا و زیبا را دارند.

0/5 (0 Reviews)

مجموعه های دیگر

تمامی حقوق سایت نزد سورن بام است.