طراحی و اجرای برکه و آبنما

آنچه در این مقاله میخوانیم

طراحی و اجرای برکه و آبنما ، مهم ترین مرحله بعد ساخت مرحله آبگیری برکه است. در این مرحله شما برکه را تا جای مورد نظر از آب پر می کنید. هر چند انجام این کار بسیار راحت به نظر می رسد ولی باید توجه داشته باشید در صورتی که توجه و دقت لازم را در انجام این کار لحاظ نکنید ممکن است هرگز نتوانید برکه مورد نظر و ایده آل خود را با ماهیانی سالم ببینید.

مهم ترین نکاتی که در پر کردن آب برکه باید به آن توجه داشته باشید به شرح زیر است:

1) بعد از اتمام مراحل ساخت سعی کنید تمامی موادی را که به نوعی می توانند آلاینده آب باشند را از سطوح مختلف برکه و اطراف ان جمع اوری کنید. اکثر مصالح و مواد مورد استفاده در کارهای ساختمانی به راحتی می توانند باعث آلودگی شدید در آب برکه شما و ایجاد تلفات جبران ناپذیری شود .

طراحی و اجرای آبنما

2) برای طراحی و اجرای برکه و آبنما آبی که قرار است با ان کار پر کردن برکه را انجام دهید بهتر است آبی باشد که از نظر پارامتر های اصلی و ساختار کلی فاقد هر گونه مواد آلاینده باشد. اگر قرار است از آب چاه استفاده کنید بهتر است قبل از شروع به کار یک نمونه از آب را برای انجام آزمایشات رایج به آزمایشگاه های اداره آب نشان دهید. به طور کلی ابی که برای انسان قابل شرب باشد آب مناسبی برای ماهی است. آب شهر هم همیشه قابل اعتماد نیست. آب شهر دارای مقادیر بالای کلر است که البته می توان ان را با محلول های رایج خنثی کرد. مشکل دیگر آب های شهری مقدار سختی آن است که معمولا در مناطق شمالی کشور بیشتر دیده می شود. در مجموع برای اینکه خیالتان از آب برکه راحت شود می توانید از محلول هایی مانند آکوا سیف شرکت تترا المان برای راه اندازی و آبگیری برکه استفاده کنید.

3) در طراحی و اجرای برکه و آبنما نکته دیگر این است قبل از آبگیری باید تمامی تجهیزات فیلتراسیون و فیلتر را با آب سرد بخوبی بشویید تا مواد و یا گرد غباری که از کارخانه تولید کننده با این وسایل حمل شده است شسته شود.

4) برای طراحی و اجرای برکه و آبنما اگر تصمیم دارید که در داخل برکه خود از گیاهان آبزی استفاده کنید بهتر است جای آنها را قبل از آبگیری مشخص کنید. معمولا گیاهان را نمی توانید در کف برکه قرار دهید. اکثر گیاهان نیاز دارند تا پایه هایی به اندازه  ۲/۳ ارتفاع برکه برای آنها ایجاد گردد تا بتوانند به خوبی رشد کنند. اگر قصد دارید این کار را انجام دهید بهتر است قبل از آبگیری برکه جای تمامی گیاهان را مشخص کرده و حداقل یک طرح اولیه از برکه مورد نظرتان را ابتدا بر روی کاغذ بکشید.

مقالات مرتبط
پروژه‌های آبنما سورن بام
Call Now Button