مشاوره بام سبز سورن بام

طراحی و اجرای بام های سبز سورن بام

آنچه در این مقاله میخوانیم

مشاوره بام سبز سورن بام

مشاوره بام سبز سورن بام ، مدل های پیش ساخته ای است که بدون نیاز به زیرساخت، قابل پیاده شدن روی هر بام و بالکن و هر نوعی از بام های سبز هستند . این قطعات پیش ساخته با پوشش گیاهی متنوع و از پیش کاشته شده به صورت گیاهان مختلف تا درخت و درختچه عرضه می شود .

 

مشاوره بام سبز سورن بام

مشاوره بام سبز سورن بام

روف گاردن ، اجرای روف گاردن 0 تا 100

روف گاردن ، اجرای روف گاردن 0 تا 100

در این سیستم گیاهان در جعبه های مخصوصی که تمام یا بیش تر بام سبز را می پوشاند ، کشت و نگهداری می شوند .هم چنین می تواند از مشکلات و هزینه های کلان ایجاد بام های ضد آب بکاهد . مهم ترین ویژگی این سیستم طراحی با اجزا و قطعاتی است که علاوه بر اینکه رشد پایدار گیاه را فراهم می کند، وزن کم و قابلیت جابه جایی آن ها به راحتی امکان ایجاد طرح ها و الگوهای مورد نظر را فراهم می کند .

اجزای طراحی و اجرای بام های سبز سورن بام :

 با عناوینی چون باغ بام, بام های زنده و یا زیست بام شناخته می شوند.یک بام سبز, بامی است که مقدار یا تمامی آن با پوشش های گیاهی و خاک یا با محیط کشت گیاهان پوشاننده می شود.

روف گاردن ، اجرای روف گاردن 0 تا 100

روف گاردن ، اجرای روف گاردن 0 تا 100

1-لایه پوشش گیاهی بام سبز :

انتخاب نوع پوشش گیاهی بسته به آب و هوا,طراحی سازه ای و هزینه نگهداری و تصورات طراحی و اجرای بام های سبز سورن بام با محدودیت هایی مواجه است .از آنجایی که طراحی و اجرای بام های سبز سورن بام تا حدالامکان سبک طراحی می شوند اغلب شامل پوششی هستند که می تواند در عمق کمی از خاک و با مراقبت و نگهداری کم یا بدون نگهداری رشد کنند.

2-محیط کشت بام سبز :

باید از محیط کشتی استفاده کرد که حتی الامکان سبک باشد . بر اساس مقررات ملی ساختمان مهندسان محاسب موظف هستند در هر مترمربع از بام ساختمان وزنی 150 کیلوگرمی را پیش بینی کنند . در حالیکه بام های سبز حداکثر باری حدود 80کیلوگرم در هر متر مربع در حالت مرطوب ایجاد می کنند . یک مخلوط معمولی مناسب مرکب از 3/1ماسه3/1سنگ های متخلخل و 3/1گیاه خاک مصنوعی (ترکیبی از چوب پوسیده و کود نباتی)است.

3-لایه زهکش بام سبز :

شامل 35تا 50 پلی اتیلن(مواد بازیافتی دردسترس)یا پلی استرن می باشد . لایه زهکش بین محیط کاشت و لایه محافظت قرار می گیرد تا آب بتواند به هر جای بام سبز به سیستم زهکش ساختمان جریان یابد.

زهکش

زهکش

4-لایه محافظت بام سبز :

این لایه بیشتر شامل لایه هایی است که یا بام را از نشت کردن و نفوذ آب حفاظت می کنند یا از سیستم عایق کاری محافظت می نمایند.

5-ساختار سقف روف گاردن :

بام را از نشت کردن و چکه کردن محافظت می کند. غشا هم به شکل یک لایه یکپارچه ضد آب و هم به شکل شیت های به هم پیوسته استفاده می گردد.

جزئیات اجرایی روف گاردن

جزئیات اجرایی روف گاردن

برای مشاوره رایگان ، بازدید از محل پروژه و اجرای تخصصی با ما تماس بگیرید .

مقالات مرتبط
پروژه‌های بام سبز سورن بام
Call Now Button