طراحی و اجرای بام سبز ، تراس سبز ،  معمولا به منظور ایجاد فضایی باز در ساختمان و محل استراحت است ، یا محلی که بتوان از آنجا مناظر محیط را مشاهده نمود.

می‌توانید با طراحی درست تراس خود، انتخاب درست گل و گیاه، افزودن مبلمان درست،رنگ آمیزی مناسب، افزودن وسایل جانبی مقتضی و… آن را متحول کنید و از آن در طراوت و خنکای دل‌انگیز روزهای بهاری، گرمای دلچسب تابستان، خیال‌ انگیزی پاییز و شکوه و رخوت زمستان ‌‌نهایت استفاده را ببرید

استفاده از المان ها در طراحی و اجرای بام سبز ، تراس سبز

طراحی و اجرای بام سبز ، تراس سبز ، می تواند طراوت و سرزندگی به فضای بالکن و پشت بام هر چند کوچک ببخشد . همچنین می توان با کاشتن گیاه‌های پر حجم طبیعی فضای بام و یا تراس را گرم تر نمود . این گیاهان را می توان توسط چهارچوب‌های چوبی یا فلزی و یا با آسانی به وسیله نخ هدایت کرد و از آن‌ها سقف ساخت . این مسئله باعث می شود استفاده از فضا در ابعاد و سطوح مختلف، صرفه‌جویی شود.

می‌توان گل و گیاه را هم چنین بر روی دیوارها  به شکلی طراحی کرد که قسمت کمتری از فضای مفید بالکن و دیوار پشت بام  را پر کند . منظور از فضای مفید بخشی است که می‌توان در آن رفت و آمد کرد و در آن مبلمان گذاشت .

استفاده از کوزه و سایر وسایل تزیینی در تراس که رنگ و بوی بومی دارند، می تواند جایگزینی مناسب برای گلدان باشد.  در راستای ایجاد فضایی پر روح و صمیمی تر که اثر زیبایی بخشی به محیط می دهد.

روف گاردن در معماری

روف گاردن در معماری

نورپردازی در اجرای بام سبز

استفاده از نورپردازی در تراس می تواند روشنایی ویژه و همواره ما را به سوی خود جلب کند.

به کارگیری مواد طبیعی و خام در بالکن حس طبیعت در فرد بر می‌انگیزد و محیطی مناسب احیا و شادابی روان و تنفس هوای تازه مهیا می کند .

طراحی و اجرای بام سبز ، تراس سبز :

با قرار دادن مبلمان راحتی متناسب در تراس سبز می توان فضایی گرم و نرم برای استراحت ایجاد نمود. فضایی که در آن خستگی یک روز شلوغ از تن بیرون می رود .

استفاده از متریال متفاوت، گل و گیاه خاص، مبلمان مناسب و… ترفندهایی است برای ایجاد فضایی دلچسب و متفاوت که خستگی و کسالت ناشی از زندگی آپارتمان نشینی را کاهش می دهد .این گیاهان به فضا طراوت و اوقاتی سرشار از سرزندگی و شادابی را هدیه می دهد .

روف گاردن

روف گاردن

برای مشاوره رایگان ،بازدید از محل پروژه و اجرای تخصصی با ما تماس بگیرید .