طراحی و اجرای انواع آبنماها

طراحی و اجرای انواع آبنماها ، انواع آبنماهای شرکت سورن بام توسط مجموعه فواره ها و یا برکه های صخره ای سنگی که در مجتمع های مسکونی و میدان و فضای سبز  و بام سبز قابلیت طراحی و اجرای انواع آنها می باشد آبنما گفته می شود که یکی از بهترین ساختارهای فضای سبز است و باعث با نشاطی آن می شود.

طراحی و اجرای انواع آبنماها

طراحی و اجرای انواع آبنماها

اهمیت آبنماها در فضای سبز :

آبنما در  فضای سبز با ایجاد صدای آب افزون بر زیبایی فوق العاده و ایجاد آرامش، در  پاکیزه سازی هوا نیز بسیار تاثیر گذار است بنابراین از آبنما در مراکز پرجمعیت شهرهایی که دارای آلودگی هوا هستند و کلان شهرها باید بیشتر استفاده کرد.

آب در پارک‌ها و باغ‌ها ، خود به نحوی در متعادل کردن درجه حرارت هوا، تامین رطوبت نسبی برای گیاهان و ایجاد طراوت، تاثیرگذار است. مجموعه این عوامل از  خشکی محیط می‌کاهد.

طراحی و اجرای انواع آبنماها

طراحی و اجرای انواع آبنماها

تاریخچه آبنماها : 

آبنما یکی از قدیمی ترین اجزاء معماری ایران می باشد ، قدیم از آبنما تنها در باغ ها و کاخ ها و میادین شهر استفاده می شد ولی امروزه و با ساخت آبنماها در اندازه و ابعاد مختلف این عنصر معماری به درون و بام خانه ها و آپارتمان های ما راه پیدا کرده است. امروزه آبنماها را در لابی آپارتمانها ، رستورانها ، هتل ها ، ادارات و حتی درون منزل می توان مشاهده کرد که به زیبایی این مکان ها می افزاید .

 

ویژگی های طراحی و اجرای انواع آبنماها در فرهنگ ایران :

آبنما از گذشته با فرهنگ ایران عجین شده است شاید هم این مسئله به دلیل این است که ایران کشور کم آبی است و همیشه انسانها به طرف آب جذب می شوند. همواره آب نشانه ای از پاکیزگی، روشنایی و آرامش دهنده روح و روان انسان است، گذشته از ظاهر آب صدای آب هم روح آدمی را جلا می دهد و این مسئله ای است که ما در زندگی ماشینی امروز بسیار به آن احتیاج داریم.

فواید طراحی و اجرای انواع آبنماها : 

دارای انواع ، اشکال و اندازه های مختلفی هستند که متناسب با محل نصب و نوع استفاده طراحی می شوند. زمانی که صحبت از آبنما می شود اولین چیزی که به ذهن ما خطور می کند فواره ها هستند چون قدیمی ترین و پر کاربرد ترین نوع آبنما می باشند. فواره ها خود دارای انواع مختلفی مانند جهنده ، ریزشی و پرتابی می باشند که عمدتا این فواره ها را به وسیله نور پردازی جذاب تر و دیدنی تر می کنند. نوع دیگر آب نما آبشار و جوی بار می باشد، این نوع از آبنما جذابیت خاصی برای مردم دارد زیرا برای آنها طبیعت را تداعی می کند.

انواع آبنماهای شرکت سورن بام نوع دیگر آبنماهای مدرن هستند که آب را به صورت دیواره ای از بالا به پایین روانه می کنند که امروزه از این آب نما ها بسیار استفاده می شود.این نکته را هم باید بدانید به دلیل اینکه در آب نما ها آب در یک مدار بسته جریان دارد اتلاف آب بسیار پایین است و به راحتی و بدون ترس از هدر رفتن آب می توان از آنها استفاده کرد.