طراحی و اجراء ساخت بام سبز در ساختمان سازی ایران می تواند بر قیمت تمام شده خانه بی افزاید،اما کمک ھای دولتی و حتی فرهنگ سازی برای آپارتمان سازی ھایی که خریدارانشان چندان در پی ارزان در آمدن ملک خود نیستند می تواند، به رواج این پدیده در تهران و شھرھای بزرگ منجر شود و در طراحی بام سبز می توان از آبنما ،آلاچیق ، فلاور باکس ، دیوار سبز مورد استفاده قرار گیرد و همچنین در کف سازی محوطه یا همان طراحی محوطه بام می توان از چمن سبز مصنوعی و در برخی از قسمت ها از سنگ های قلوه ای نیز استفاده کرد .کمبود فضای سبز در تھران یکی از دلایل عمده آلودگی ھوا است؛

کف سازی بام سبز

کف سازی بام سبز

طراحی و اجراء ساخت بام سبز :

آپارتمان سازی در اطراف تھران و مناطقی که قبلا ریه سبز پایتخت محسوب می شدند ،حجم فضای سبز تھران را به شدت کاھش داده است اجبار مراکز دولتی و انبوه سازانی که به نحوی در این مناطق ساخت و ساز می کنند به اجرای بام سبز می تواند اندکی از این نقصان را جبران کند . همانطور که تمامی سقف ها به تعمیر و نگهداری نیاز دارد ، سقف های تخت نیز به  تعمیر و نگهداری نیاز دارند  . سقف های سبز گسترده نیاز به نگهداری کمتری داشته ، اما هر ساله نیاز به تمیز کردن ، زهکش ها و پوشش گیاهانی که ناخواسته وجود دارند . بنابراین باید دسترسی به این نقطه  در نظر گرفته شود تا در مواقع نیاز به این قسمت دسترسی آسان بوده است .

 

طراحی و اجراء ساخت بام سبز

طراحی و اجراء ساخت بام سبز

 

الزامات اصلی طراحی فنی سقف سبز چیست :

1) تضعیف آب ، ضد آب .

2) افزایش طول عمر سقف .

3) بهبود کیفیت هوا محلی .

طراحی و اجراء ساخت بام سبز

طراحی و اجراء ساخت بام سبز

طراحی و اجراء ساخت بام سبز

طراحی و اجراء ساخت بام سبز

طراحی در بام سبز :

ساخت و اجرای سقف سبز جذاب ، چشمگیر و سازگار با محیط زیست است. گیاهان سبز کیفیت هوا را بهبود می بخشد و گل های زیبایی را به زندگی می بخشند. باغ های پشت بام فضاهای اضافی زندگی در فضای باز ایجاد می کنند و شیوه زندگی دوستدار محیط زیست ، دلپذیر و سبز را تشویق می کنند. باغ های پشت بام با الهام از طبیعت می توانند خانه های مدرن را بهبود بخشند ، جذابیت ، ظاهر منحصر به فرد و حس دوستدار محیط زیست را برای مهار جذابیت اضافه کنند.

جهت مشاوره رایگان و اجرای تخصصی با ما تماس بگیرید.

تعریف بام سبز ، اجرای بام سبز

تعریف بام سبز ، اجرای بام سبز