محوطه سازی :

برای بیشتر مردم چشم انداز شهری زیبا و محوطه سازی های جذاب در فضای شهر بسیار مهم است زیرا زمان زیادی را در بیرون از خانه می گذرانند .

محوطه سازی در همه جا می تواند صورت گیرد ، چه فضا های شخصی مانند حیاط و باغ و ویلا و چه فضا های عمومی ، پس با محوطه سازی  محیط خود شروع کنید تا جلوه شهری نیز تقویت شود .

در محوطه سازی می توانید نیاز هایتان را دسته بندی کرده تا به صورت مناسب در کنار هم طراحی و استفاده شوند مانند آبنما ، آلاچیق ، چمن ، دیوار سبز ، بام سبز ، پرگولا ، سنگ قلوه و … که با قرار گیری در کنار هم فضای سبز زیبای شما را ایجاد می کنند .

محوطه سازی برای کودکان :

محوطه سازی برای فضای بازی کودکان یکی از مهم ترین محوطه سازی ها است که توجه زیادی به آن نمی شود ، فضایی که کودکان در آن بازی می کنند و وقت می گذرانند بر روحیه و رفتار آن ها بسیار تاثیر داشته و می تواند آن ها را به چالش کشیده تا فعالیت فکری و بدنی مناسب داشته باشند .

در مراکز آموزشی علاوه بر فضای بسته ای که برای یادگیری دارند که باید مناسب سن کودکان باشد ، یک منطقه بازی در فضای باز با تجهیزات متعدد برای بازی اهمیت ویژه ای دارد .

منظور از این محوطه سازی، تاکید بر ارائه یک محیط طبیعی برای بازی در فضای باز است که اهمیت دارد ، زیرا فضای سبز دارای تأثیرات مثبتی بر رفتار و احساسات می باشد .

در این فضای سبز طبیعی به چالش کشیدن کودکان با بازی های مختلف مانند بالا رفتن از تخته سنگ یا نردبان ، و ایجاد فضا های ماز مانند که کنجکاوی و خلاقیت آن ها بر می انگیزد و فرصت هایی برای تعاملات بین کودکان ایجاد می کند ، توسعه دوستی و ایجاد روحیه همکاری و کار گروهی را نیز تشویق می کند .